Prawie czterdzieści osób uczestniczyło w sobotę w marszu zorganizowanym przez Klub Turystyczny Puszcza Zielonka. Przez dwie godziny pokonali pieszo z kijkami około dziesięciu kilometrów.

Sądząc po liczbie uczestników pomysł się sprawdza, bo rajd po okolicach Dąbrówki Kościelnej choć pierwszy w tym roku jest kolejną imprezą tego typu zorganizowaną przez pasjonatów nordic walkingu z Murowanej Gośliny. Wśród uczestników są jednak nie tylko gośliniacy, ale też mieszkańcy Poznania.

- Trzeci już rok chodzę z kijkami. Startowałem już w wielu zawodach nordic walking. Na kolejne wybieram się do Dusznik,a także do Włoch - opowiada Leon Kaczmarek z poznańskiego Junikowa.

Zobacz także: Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach XX Finału WOŚP [ZDJĘCIA, WIDEO]

Elżbieta Jaśkowiak też z Poznania spaceruje z kijkami, by poprawić kondycje. - Oprócz spacerów z kijkami ćwiczę w tygodniu na sali, ponieważ o zdrowie i kondycję trzeba dbać systematycznie - mówi poznanianka.

Po zakończeniu marszu członkowie klubu otrzymywali wpisy i pieczątki potwierdzające udział. Osoby, które zgromadzą najwięcej pieczątek otrzymają pod koniec sezonu drobne podarunki, ponieważ ideą klubu jest propagowanie turystyki tu, niedaleko Poznania w myśl powiedzenia "cudze chwalicie - swego nie znacie".

Czytaj więcej na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!