Samobójcza próba pułkownika, protesty pracowników Bridgestone'a i służb mundurowych oraz likwidacje poznańskich szkół - to najważniejsze wydarzenia tygodnia w serwisie Glos.tv.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do dramatycznych wydarzeń doszło w prokuraturze wojskowej w Poznaniu. W poniedziałek podczas konferencji prasowej pułkownik Mikołaj Przybył próbował popełnić samobójstwo, strzelając sobie w twarz.

Z prokuratury płk Przybył trafił do szpitala im Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Rana jak się okazało nie była groźna. Później został przewieziony do kliniki przy ul. Przybyszewskiego, gdzie przeszedł zabieg chirurgiczny. W rozmowach z dziennikarzami przyznawał, że chciał popełnić samobójstwo. Gdy usłyszał hałas, przestraszył się, że ktoś chce wejść do pokoju i dlatego chybił. Obecnie znajduje się na obserwacji na oddziale psychiatrycznym w szpitalu w Bydgoszczy.

Przed zdarzeniem, podczas konferencji prasowej, prokurator przybył przeczytał bardzo emocjonalne oświadczenie. Zaprzeczał w nim oskarżeniom o bezprawne sprawdzanie bilingów telefonów, które były źródłem medialnych przecieków dotyczących śledztwa smoleńskiego. Prokurator jak relacjonują dziennikarze obecni na konferencji był bardzo zdenerwowany. Tym też tłumaczyli sobie jego prośbę o krótką przerwę w konferencji.Protest pracowników Bridgestone w Poznaniu. W poniedziałek przed bramą fabryki pikietowało kilkudziesięciu związkowców. Domagali się przede wszystkim prawdziwego dialogu z kierownictwem firmy, które jak twierdzą nie potrafi porozumieć się ze związkami zawodowymi, traktując je jak zło konieczne.

- Chcemy prawdziwego dialogu, a nie pozorowanego - podkreślają związkowcy.

Gdy fabryką kierowali Japończycy, dialog z pracownikami układał się bez zarzutu, zaznaczają związkowcy. Problemy zaczęły się gdy stery przejęli Polacy.

Jednym z ważniejszych postulatów jest zmiana obecnego, niekorzystnego dla pracownika systemu wynagrodzeń, który karze pracowników za nawet usprawiedliwione nieobecności i powoduje, że pracownicy wolą przyjść do pracy chorzy niż utracić premię.

Związkowcy są przekonani, że pikieta odniesie skutek i szefostwo firmy zacznie w końcu równorzędny dialog z pracownikami.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!