Uczyliśmy się już tworzyć: skojarzynki, bajeczki, palindromy, moskaliki, limeryki, epitafia i na Wasze utwory w tych gatunkach Akademia jest szeroko otwarta! Ostatnio zajęliśmy się gatunkiem, który uprawia się po to, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Uczyliśmy się już tworzyć: skojarzynki, bajeczki, palindromy, moskaliki, limeryki, epitafia i na Wasze utwory w tych gatunkach Akademia jest szeroko otwarta! Ostatnio zajęliśmy się gatunkiem, który uprawia się po to, "aby na Parnasie Postrzelonych posunąć się o jakiś nowy obłęd naprzód" (J. Tuwim). Ten modny gatunek jest swoistego rodzaju parodią chronogramów albo chronostychów.Zamieniamy w tekście litery na cyfry i liczbyWierszyk z OSIEM

Grać na nOSIE Mogą damy

Kiedy w trzOSIE Mają money

Zosie, magdy włOSIE Miały

Z łOSIEM szczotki

naprawiały

W fOSIE Moczyły swe gnaty

Jak na rOSIE Małe skrzaty

Potem na stOSIE Mchu

ze skarp

Gdzie OSIE Muru i cenny skarb

Rzuciły po kłOSIE Muchom

Dały na wrzOSIE Maluchom

PokłOSIE Marcinom w ciszy

Przy wstrzymanym głOSIE Myszy

Gdzie małgOSIE Myły

zastawy

Przed orłOSIEM z warszawy

Aleksander Ciochoń z KatowicO pewnej królewnie

(fragmenty)

O2ga i na2ga były jej wadami. Złowrogo pa3ła na swoje królestwo. Zwaśniła naród, na5e rosło, gro6iskano w dłoniach, bojąc 7onicznej władczyni! C8a wydarzyć? Trudno przewidzieć. 300ruszki wspomniały czasy, kiedy to po2 królestwa były otwarte i żył8iło i 7okratycznie wybierało władców.

Urszula Bolek z Goczałkowic
* Panie Aleksandrze, pani Urszulo, gratuluję! Teraz życzę Wam jeszcze więcej absurdu w treści. Pani "i żył/osiem/iło i sie/dem/okratycznie wybierało"… znakomite!

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!