Wyłudził kredyty z banków na ponad 150 tys. złotych Wyłudził kredyty z banków na ponad 150 tys. złotych

Policja zatrzymała mężczyznę, który wyłudzał kredyty z banków (© Archiwum NM)

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który wyłudził kredyty z banków. Na specjalnie założone konto trafiło ponad 150 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Mężczyzna jest podejrzany o to, że wykorzystując swoje miejsce pracy fałszował dokumentację kredytową. Następnie na jej podstawie złożył ponad 40 podrobionych wniosków kredytowych w różnych instytucjach finansowych. Łączna kwota kredytów opiewała na ponad 150 tys. złotych.

Podejrzany wyszukiwał dla potencjalnych klientów najkorzystniejsze oferty kredytowe. Niezależnie od tego czy osoby decydowały się na pożyczkę, czy też nie, oszust wykorzystując pozyskane dane osobowe sam występował o kredyty. Podszywał się przy tym pod inne osoby.

ZOBACZ TAKŻE: 3 tony nielegalnego tytoniu pod Poznaniem

Założył specjalny rachunek bankowy, na który trafiały później pieniądze. Cała procedura odbywała się mailowo. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono laptopa, który służył do prowadzenia nielegalnej działalności.

36-latek nie był wcześniej karany. Przyznał się do winy. Usłyszał zarzut podrobienia dokumentów i oszustwa za co grozi nawet do 8 lat więzienia.

Skomentuj:
Wyłudził kredyty z banków na ponad 150 tys. złotychZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Kryminalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!