(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mężczyźni zatrzymani zostali przed kilkoma dniami w Poznaniu i okolicach przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zatrzymanym postawiono zarzuty i zastosowano wobec nich areszt.

Zobacz też: Więcej o poznańskiej policji

Organizatorami grupy przestępczej byli, według policji, ojciec i syn Lechosław P. i Marek P., którzy weszli w posiadanie bazy danych osób niepełnosprawnych.

Szukaniem tzw. „słupów” , na których zarejestrowane byłyby fikcyjne firmy, zajął się Przemysław S. Za swoją pracę otrzymywał 5 tysięcy złotych miesięcznie. Znalazł on Przemysława K., który na swoje nazwisko zarejestrował nieistniejącą w rzeczywistości firmę.

Przemysław K. również pobierał wynagrodzenie w wysokości 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Pomysłodawcy grupy przestępczej drogą internetową składali wnioski o dotacje na rekompensatę kosztów związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych, rzekomo pracujących w ich fikcyjnej firmie. Miesięcznie inkasowali blisko 70 tysięcy złotych.

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu trwało kilka miesięczny. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!