(© Kuba Błoszyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek tuż po godzinie 10.00 Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał na 15 lat więzienia zabójcę nastolatki.

Do tego zabójstwa doszło w lipcu 2010 roku w miejscowości Dąbcze niedaleko Leszna. Zabił, czternastolatkę, bo nie chciał się z nią spotykać. On miał 16 lat, ona 14.

Zobacz też: Więcej o procesie Kamila P.


- Kiedy po raz kolejny zapytała czy nie możemy być razem coś we mnie wstąpiło. Najpierw zamknąłem jej ręką usta żeby przestała, następnie zacząłem uderzać ją pięściami po głowie i twarzy. Prosiła żebym tego nie robił. Zdjąłem z dłoni bandaż elastyczny i zacząłem ją dusić. Po chwili przestała się bronić…- mówił w śledztwie.

Na sali sądowej Kamil P. przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zażądała wyroku 25 lat pozbawienia wolności. Sąd zgodził się na 15. Wziął pod uwagę młody wiek oskarżonego i funkcję prewencyjną wyroku. Sędzia, prowadząca sprawę zaznaczyła, że kara jest surowa.
Zobacz też reportaż z miejsca zbrodniNajważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!