Wyścigi samochodowe na Torze Poznań: To był weekend pełen emocji! [ZDJĘCIA]

SZKI, Automobilklub Wielkopolski
Więcej informacji z Toru Poznań znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji z Toru Poznań znajdziecie TUTAJ Tomasz Kamiński
W weekend na Torze Poznań odbyła się 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Wyścigowego Pucharu Polski. Przez dwa dni kierowcy toczyli zaciętą walkę o punkty w mistrzowskiej rywalizacji. Zobaczcie zdjęcia.

W pierwszym dniu całe podium w klasie D4+3500 zajęli kierowcy Porsche GT3: Marcin Jedliński wyprzedził Jarosław Budzyńskiego i Stanisława Jedlińskiego. W drugim dniu Marcin Jedliński z powodu awarii auta już nie wystartował, a zwyciężył Budzyński przed Stanisławem Jadlińskim.

W klasie D4 3500 w obu rundach podium wyglądało bardzo podobnie. Dwukrotnie najlepszy był Dariusz Gałęzki, a za nim finiszował Dawid Bokiej. W sobotę trzeci był Jakub Glasse, a w niedzielę Adam Rzepecki.

Interesująca była walka w klasie 1N. W sobotę zwyciężył Przemysław Kaźmierczak, choć naciskał go mocno Maciej Garstecki. Trzeci na mecie był Piotr Kowner. W niedzielę walka była jeszcze bardziej zacięta, a różnice czasowe minimalne. Triumfował Adrian Wielowiejski, a za nim finiszowali: Piotr Kowner, Maciej Garstecki i Przemysław Kaźmierczak.

W klasie 2 w sobotę najszybszy był Michał Jóźwiak, który zwyciężył także w niedzielę. W klasie 3 pierwszego dnia triumfował Paweł Widawski, a następnego dnia wyprzedził go Karol Jodko-Kamiński. W klasie 6 sobota należała do Dawida Abramczyka, a w niedzielę najlepszy był Andrzej Grigorjew. W klasie 7 w sobotę zwyciężył Piotr Fira, a w niedzielę - Dariusz Sołtysiak.

W klasie 5 sobotni wyścig wygrał Artur Obuchowski, który wyprzedził Krzysztofa Ratajczaka i Mateusza Bartkowiaka. Niedziela należała do innych kierowców. Triumfował Mateusz Tokarski (startował z 14. pozycji!), wyprzedzając Mateusza Bartkowiaka i Roberta Hudziaka.

SPRAWDŹ TAKŻE: Tor Poznań - Wielkie ściganie na motocyklach [ZDJĘCIA]

W klasie 8, czyli Pucharze Malucha też było ciekawie. W klasie 8.1 dwa razy jako pierwszy linie mety mijał Konrad Tadla, a za nim finiszował Michał Ghany. W klasie 8.2 w sobotę triumfował Kamil Osóbka, który w niedziele musiał uznać wyższość Serafina Karczewskiego.

Szczegółowe wyniki poznańskich zawodów znajdziecie TUTAJ.

Kolejna runda WSMP na Torze Poznań, wspólnie z wyścigami FIA CEZ, odbędzie się w dniach 10-12 lipca.