Chcesz wybrać się na egzotyczne wakacje, ale nie wiesz, kiedy szef da ci urlop? Marzą ci się fale pozwalające na surfowanie, ale i bezpieczne miejsce dla dzieci? Wybierz Wyspy Kanaryjskie, tam sezon letni trwa cały rok!

Archipelag Wysp Kanaryjskich to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Położony u wybrzeży Afryki i geograficznie należący do tego kontynentu, administracyjnie jest częścią Hiszpanii. Klimat popularnych „Kanarów” nie przypomina Hawajskich tropików, co wcale nie jest wadą – temperatura 25°C jest idealna zarówno na błogie lenistwo na plaży, jak i na wycieczki w głąb wysp.

Najpopularniejszą wśród Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa. Jej łagodny klimat w połączeniu z doskonałą bazą hotelową przyciąga rokrocznie ponad 12 milionów osób. Teneryfa to miejsce, gdzie bez trudu znajdziemy oferty na wakacje z dziećmi. Czyste plaże, łagodne zejścia do wody, ciepły ocean, oraz czarny wulkaniczny piasek zachwycą każdego małego podróżnika. Dużą atrakcją są także parki tematyczne, choćby słynny Loro Park - imponujący ogród zoologiczny gdzie można podziwiać między innymi tresowane delfiny. Na uwagę zasługuje także Siam Park, niesamowity park wodny aranżacją nawiązujący do Tajlandii, pełen charakterystycznych tajskich świątyń, wież i monumentalnych budowli. Atrakcje wodne zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych spragnionych zastrzyku adrenaliny. Chociaż Teneryfa nie oszałamia tropikalnym gorącem, to nie brak na niej tropikalnej roślinności, przede wszystkim palm, ale także wielu gatunków endemicznych, które nie występują nigdzie indziej.

Równie popularna jak Teneryfa, jest jej siostra – wyspa Lanzarote. To miejsce uniwersalne, świetnie wypoczną tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i dorośli szukający mocniejszych wrażeń. Lanzarote to idealne miejsce, by podszkolić swoje umiejętności w surfowaniu i nurkowaniu. Popularnym sportem na wyspie jest trekking. Dużym powodzeniem cieszą się także długie wycieczki rowerowe w głąb wyspy. Wulkaniczny krajobraz zrobi wrażenie na najbardziej nawet zaprawionych w bojach obieżyświatach. Hotele o najwyższym standardzie zadowolą każdego. Najcieplejszy okres na Lanzarote przypada na sierpień i wrzesień.

Miłośnicy wysokich urwisk powinni wybrać się na Maderę. Wyspa ta słynie z drugiego co do wysokości klifu w Europie. Jej wizytówką są także lasy laurowe, oraz przepiękne długie trasy spacerowe, podczas których można podziwiać bezmiar flory Madery. Bogactwo zieleni i łagodny klimat sprawiły, że Maderę nazywa się wyspą wiecznej wiosny. Nie brak także piaszczystych plaż, skąd tylko krok do oceanu. Przy hotelach znajdują się pola golfowe i korty tenisowe. Wyspa ta oferuje także własną markę wina Madera.

Na tle obleganych wysp La Gomera jawi się jako wyspa niemal pozbawiona ruchu turystycznego. Rocznie odwiedza ją zaledwie 28 tysięcy gości. To jedynie około 2,5 tysiąca miesięcznie, podczas gdy na Teneryfie miesięcznie pojawia się aż milion turystów. La Gomera to idealne miejsce dla osób, które po prostu chcą wypocząć, nie szukają typowo turystycznych rozrywek, wolą obcować z pięknem i dzikością egzotycznej wyspy. Z pewnością na niewielki ruch turystyczny ma wpływ mała ilość plaż, La Gomera ze swoim górzystym krajobrazem zachęca przede wszystkim do pieszych wędrówek. Na wyspie znajduje się dom Krzysztofa Kolumba.

Co jeszcze znajdziemy na Wyspach Kanaryjskich? Grand Canaria kusi parkiem Palmitos z tresowanymi delfinami, Na El Hierro możemy zamieszkać w najmniejszym hotelu na świecie, na La Palma warto zajrzeć do obserwatorium astronomicznego. A to zaledwie garstka atrakcji, jakie czekają na Wyspach Kanaryjskich. Więcej można znaleźć na www.itaka.pl.

Czytaj także