Uczniowie XI LO w Poznaniu w pierwszy dzień wiosny przeprowadzili akcję, w ramach której wspierają Ukrainę. Wielu licealistów przywdziało żółto-niebieskie barwy.

- Pamiętajcie o tym, co dzieje się na Ukrainie i śledźcie wydarzenia na bieżąco, bo to bardzo ważne - powiedział Karol Lehmann, dyrektor "Jedenastki", po zakończonej prezentacji multimedialnej. Zamiast komentarza woli po prostu zachęcić uczniów, by na temat bieżących wydarzeń sami wyrobili sobie opinię.

Barwy narodowe Ukrainy w pierwszy dzień wiosny przywdziali nauczyciele i wielu uczniów. Uczniowie XI LO w Poznaniu przygotowali też pokaz zdjęć z wydarzeń zza wschodniej granicy. Zorganizowali również wystawę pamiątek i przedmiotów przywiezionych z Ukrainy ze szkolnych wymian i wycieczek. - Interesujemy się sytuacją na bieżąco. Znamy uczniów z ukraińskich szkół, sami jeździmy tam się uczyć - mówi Julia Gucia, uczennica klasy o profilu wschodoznawczym. - Nie możemy pomóc bezpośrednio, ale naszą postawą chcemy pokazać, że los Ukraińców nie jest nam obojętny.

Szkołą partnerską XI LO w Poznaniu jest Państwowa Szkoła nr 53 w Kijowie. - Od Majdanu oddziela ją dosłownie kilkadziesiąt metrów - tłumaczy dyrektor. - W czasie protestów uczniowie byli świadkami eskalacji przemocy i dramatycznej walki o wolność. Obyście nigdy nie musieli tego doświadczyć - życzył Karol Lehmann swoim podopiecznym.

My również zachęcamy do włączenia się w akcję zainicjowaną przez XI LO w Poznaniu. Wystarczy wysłać zdjęcie. Szczegóły TUTAJ

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!