We wtorek rusza XVII Festiwal Nauki i Sztuki. Przez trzy dni poznańskie uczelnie prezentować będą to, co mają najlepszego. W ubiegłym roku w w festiwalowych wydarzeniach wzięło udział ponad 25 tysięcy osób.

- Festiwal to impreza skazana na sukces. To ponad 600 spotkań z nauką, kulturą i sztuką - mówi prof. Zbigniew Pilarczyk, przewodniczący Rady Programowej.

- W wydarzeniu wezmą udział nie tylko poznaniacy. Mamy zgłoszone grupy z Wielkopolski i innych regionów. Poznań przyciąga - podkreślał prof. Pilarczyk.

Jak tłumaczą organizatorzy XVII Festiwal Nauki i Sztuki ma na celu popularyzację badań naukowych i włączenie w nie szerszego grona odbiorców. To wydarzenie otwarte dla wszystkich.

ZOBACZ TAKŻE: XVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Dzieci chętnie zbudują własnego robota z materiałów ekologicznych, pod czujnym okiem naukowców z Politechniki, a dorośli będą mieli okazję odwiedzić miejsca, w których sami studiowali, albo do których nie mieli wcześniej możliwości dotrzeć.

- Chcemy pokazać, że nauka i sztuka mogą być dobrą zabawą - podkreśla Paulina Skrzypińska z Fundacji UAM. Festiwal rozpocznie się 8 kwietnia. Imprezę organizują poznańskie uczelnie i Polska Akademia Nauk.

Na niektóre wydarzenia obowiązuje rejestracja. Ciekawie zapowiadają się pokazy ratownictwa medycznego i... kurs szycia chirurgicznego, przygotowywane przez Uniwersytet Medyczny oraz interaktywny pokaz chemiczny na Politechnice.

Organizatorzy zapewniają, że będzie się działo! Więcej informacji o zapisach i dokładny program znaleźć można na stronie Festiwalu: www.festiwal.amu.edu.pl

Skomentuj:
XVII Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu. Moc atrakcji już od wtorkuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!