Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XX Finał WOŚP: Będa gonić Pana Cukra!

Redakcja
Po raz czwarty kilkaset osób będzie goniło Pan Cukra, by po ...
Po raz czwarty kilkaset osób będzie goniło Pan Cukra, by po ... archiwum / Adam Łojewski
- Bieg ma na celu zwrócenie uwagi na problem diabetyków w naszym kraju – wyjaśnia Natalia Bajon, koordynatorka biegu "Policz się z cukrzycą".

W dniu XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 8 stycznia 2012 – w samo południe sprzed Centrum Kultury Zamek wyruszy rusza 4. edycja biegu „ Policz się z cukrzycą” organizowanego przez RUSS AWF Poznań.

- Bieg ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem diabetyków w naszym kraju – wyjaśnia Natalia Bajon, koordynatorka wydarzenia. - Głównym celem akcji jest zachęcenie producentów żywności do umieszczenia na produktach spożywczych informacji o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Są to informacje niezbędne do właściwego odmierzenia insuliny jaką cukrzycy muszą zażywać, przy spożyciu posiłku.

Impreza z roku na rok impreza staje się coraz większym wydarzeniem. Pierwsza edycja biegu odbyła się wokół Jeziora Maltańskiego, z dala od sceny głównej poznańskiego finału, z prowizoryczną szatnią stworzoną w hangarze na łódki i kajaki.
- Najlepszym przykładem ogromnej dezorganizacji był fakt, że bieg ukończyło więcej biegaczy, niż zaczęło – wspomina Natalia Bajon. - Powodem cudu rozmnożenia nad Maltą, były błędne informacje odnośnie miejsca startu. Grupa biegaczy której udało się odnaleźć start, niczym tocząca się kula śniegowa zabierała kolejnych błądzących, z trasy i doprowadziła ich do linii mety.

Ale trzeba pamiętać, że bieg ma charakter czysto symboliczny i pozbawiony jest rywalizacji. Grupa uczestników razem startuje i finiszuje, czekając na najmłodszych (dolna granica wieku to 7 lat, górnej nie ma).
- Po tak trudnym początku, nie spodziewaliśmy się, że kolejny bieg pójdzie nam, aż tak dobrze – mówi Natalia. – Trzecia edycja biegu, która odbyła się w styczniu 2011 roku startowała sprzed Zamku, a uczestnicy biegli ulicami: Święty Marcin, Wieniawskiego, Aleksandra Fredry, aleją Niepodległości, ulicą Karola Libelta, przez plac Cyryla, ulicę 3 Maja i Franciszka Ratajczaka wracając przed CK Zamek.

W biegu wzięły udział znane drużyny sportowe z Poznania: Warta Poznań, HUSSARS Poznań, PBG Basket Poznań, Kozły Poznań oraz organizacje prozdrowotne, Drużyna Szpiku, czy PCK. Medialną gwiazdą, okazał się jednak Pan Cukier. Z którym pod koniec biegu rozliczyli się zawodnicy Kozłów Poznańskich i Hussars Poznań.

Bieg jest otwarty dla każdego, bez znaczenia na wiek czy płeć.
- Jeśli czujesz się na siłach przyjdź i pomóż nam zwrócić uwagę na problem ponad dwumilionowej społeczności! – zachęca Natalia Bajon. - Brak oznaczeń na żywności powoduje duże przeszkody w codziennym życiu. Startujemy 8 stycznia o godzinie 12 sprzed Centrum Kultury Zamek.





emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto