W miniony czwartek, 2 kwietnia, w czwarta rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, ulicami Piły przeszły tysiące wiernych, biorąc udział w Drodze Krzyżowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W miniony czwartek, 2 kwietnia, w czwarta rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, ulicami Piły przeszły tysiące wiernych, biorąc udział w Drodze Krzyżowej. Uroczystości rozpoczęła msza święta, która odbyła się w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Główną intencją mszy świętej odprawionej przez biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Pawła Cieślika była prośba o rychłą beatyfikację Papieża Jana Pawła II. Po niej rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Wierni przeszli głównymi ulicami miasta, od ulicy Browarnej, przez 11 Listopada, 1 Maja, Buczka, Kilińskiego do placu Zwycięstwa. Po trwającej prawie dwie godziny Drodze Krzyżowej wierni ze zniczami w dłoniach dotarli pod pomnik Jana Pawła II. U stóp wizerunku Wielkiego Polaka zapłonęły setki zniczy. Kiedy wybiła godzina 21.37 zaintonowana została ulubiona pieśń naszego Papieża „Barka”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!