Przez cały rok szkolny 15-letni uczeń jednego z gimnazjów na Nowym Mieście przeszkadzał w prowadzeniu lekcji, wulgarnie odzywał się do nauczycielki, a kilka dni temu zagroził jej pobiciem. Teraz może za to trafić do więzienia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wtedy kobieta złożyła doniesienie na policji. Policjanci Referatu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KP Poznań-Nowe Miasto przesłuchują chłopaka w charakterze sprawcy czynu karalnego, a następnie sprawę przekażą do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego (a taki status mają szkolni pedagodzy) gimnazjaliście grozi do roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie jego nietykalności cielesnej do 3 lat więzienia.

Od początku roku, tylko w komisariacie na Nowym Mieście przyjęto sześć zgłoszeń, które dotyczyły słownych znieważeń, a w dwóch przypadkach doszło do naruszenia nietykalności nauczycieli.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!