Afera związana z siedzibą VIII LO nie wpłynęła na liczbę uczniów chcących uczyć się tej szkole. – Zainteresowanie jest nawet większe niż rok temu – mówi dyrektor „ósemki”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zgodnie z wyrokiem sądu budynek, w którym mieści się VIII Liceum Ogólnokształcące należy do kurii. Niemal przez cały marzec trwały negocjacje na temat przyszłości szkoły, której groziło przeniesienie, ale nie było wiadomo gdzie.

Uczniowie zorganizowali nawet marsz w obronie swojej szkoły. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie – dopóki miasto nie znajdzie nowego budynku dla „ósemki: będzie płacić czynsz kurii. Zapewniono również, że uczniowie, którzy we wrześniu 2009 r. rozpoczną naukę w budynku mieszczącym się przy ul. Głogowskiej, zakończą ją w tym samym miejscu.

Mimo to były obawy, czy zamieszanie nie zniechęci uczniów do złożenie dokumentów właśnie w „ósemce”. Właśnie zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i jak się okazuje, VIII LO w Poznaniu dalej cieszy się dużym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów. 

- Zainteresowanie jest nawet wyższe niż przed rokiem. Dokumenty złożyło o 20 osób więcej niż w 2008 r. – wyjaśnia dyrektor VIII LO, Jadwiga Walkowiak. – Aż 366 osób wybrało naszą szkołę jako szkołę pierwszego wyboru – dodaje.

Do pierwszych klas zostanie przyjętych łącznie 210 uczniów.

- Największym powodzeniem wśród zdających cieszy się grupa w klasie o profilu biologiczno-chemicznej. Zostanie do niej przyjętych 16 osób, a mamy aż 67 kandydatów, w tym 5 laureatów olimpiad, którzy miejsca mają zagwarantowane. 50 chętnych jest do grupy w klasie matematyczno-informatycznej, a 86 do pełnej 30-osobowej klasy informatycznej klasy akademickiej – wymienia Jadwiga Walkowiak.

1 lipca Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna ogłosi listę przyjętych kandydatów.


Czytaj też:

VIII LO: Jest wstępne porozumienie z kurią!

Podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Miasta udało się wstępnie porozumieć z kurią w sprawie przyszłości VIII LO. Na razie uczniowie zostaną w starym budynku.


Marsz VIII LO: Nic o nas bez nas

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci poznańskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego przemaszerowali przez całe miasto w obronie swojej szkoły.


VIII LO: Nie zabierajcie naszego drugiego domu!

Rada pedagogiczna, przedstawiciele miasta i uczniowie rozmawiali w piątek na temat przyszłości szkoły. - Jesteśmy rozczarowani, nie usłyszeliśmy konkretów - mówiła młodzież po spotkaniu.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!