Redakcja MM Poznań
Kolejorz wypożyczył na rok czeczeńskiego piłkarza Tereka Grozny ...
Kolejorz wypożyczył na rok czeczeńskiego piłkarza Tereka Grozny ... Adam Ciereszko / KKS Lech Poznań
Kolejorz wypożyczył na rok czeczeńskiego piłkarza Tereka Grozny Zaura Sadajewa.

24-letni napastnik w zeszłym sezonie zagrał 18 meczów w Lechii Gdańska, gdzie został wypożyczony z Tereka. Wychowanek Tereka strzelił w T-Mobile Ekstraklasie trzy bramki, z czego dwie... Lechowi Poznań. Kolejorz może po roku wykupić zawodnika.

Futbolista do Poznania przyjechał w czwartek, 28 sierpnia, gdzie pomyślnie przeszedł testy medyczne. W całej swojej karierze prezentował barwy Tereka, Beitara Jerozolimy oraz Lechii. Teraz przyszedł czas na Lecha.

- Po meczu z Lechią wiedzieliśmy, że jest możliwość ściągnięcia Zaura do Poznania. W minionym tygodniu odpadła nasza ostatnia alternatywa zastępstwa dla Łukasza Teodorczyka i skupiliśmy się na transferze Sadajewa. Wspólnie z nowym trenerem doszliśmy do wniosku, że drużynie brakuje agresji i pewności siebie.

Te cechy gwarantuje nam Zaur i dlatego postanowiliśmy ściągnąć go do Poznania. To nasz pierwszy wspólny transfer z trenerem Maciejem Skorżą - mówi wiceprezes zarządu Lecha Piotr Rutkowski.

W pierwszym zespole Lechii po raz ostatni zagrał 10 sierpnia w przegranym 1:2 meczu z … Lechem Poznań. Sadajew na boisku spędził wówczas 45 minut. Pod koniec pierwszej połowy obejrzał czerwoną kartkę za ostry faul na Łukaszu Trałce. W miniony weekend zagrał jeszcze w zespole rezerw Lechii i przegranym spotkaniem 0:2 z Drawą Drawsko Pomorskie zakończył swoją przygodę z gdańskim klubem.

Czytaj: Maciej Skorża nowym trenerem Lecha Poznań [WIDEO]