Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawody prawnicze już nie tajemnicze

Informacja prasowa
sxc.hu
Czym różni się zawód adwokata od radcy prawego? Co trzeba zrobić by móc wykonywać te zawody? Kim jest notariusz i z jakim sprawami możemy się do niego zwrócić? Jaki kolor żabotu ma przy todze sędzia? – na te oraz wiele innych pytań związanych z zawodami prawniczymi odpowiada nowa internetowa lekcja przygotowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu w ramach projektu edukacyjnego „PrawoTeczka – prawo dla młodzieży”.

Lekcja pod nazwą „Zawody prawnicze już nie tajemnicze” powstała z okazji obchodzonej w tym roku 30. jubileuszowej rocznicy powstania samorządu radców prawnych w Poznaniu. Prawnicy przygotowali ją we współpracy z portalem internetowym Prawoteka.pl. Dzięki niej najmłodsi uczniowie poznają zawód radcy prawnego, notariusza, sędziego, prokuratora, adwokata i komornika.

Prezentacja w prosty sposób tłumaczy, czym różnią się te specjalizacje i jakimi sprawami na co dzień zajmują się poszczególni prawnicy. Lekcja dostosowana jest do wieku dzieci, a różnice między zawodami przedstawione są za pomocą ciekawostek, przygód i zabawnych historyjek kreskówkowych bohaterów stworzonych specjalnie z myślą o tym projekcie. – Mimo tego, że samorząd radców prawnych został powołany już 30 lat temu to nadal wiele osób nie wie, czym różni się nasz zawód na przykład od zawodu adwokata – mówi Krystyna Babiak, Dziekan OIRP w Poznaniu. – Dlatego myślimy, że jubileusz powstania naszej Izby to dobry pretekst do tego, aby przybliżyć dzieciom zawody prawnicze i wyjaśnić, jakie występują między nimi zależności – dodaje.

Projekt edukacyjny „PrawoTeczka – prawo dla młodzieży” realizowany jest od 2011 roku. Dzięki niemu każdy rodzic, nauczyciel lub uczeń może bezpłatnie pobrać z portalu Prawoteka.pl gotową lekcję w formie atrakcyjnej prezentacji i przeprowadzić ją samemu w domu lub na szkolnych zajęciach. – Codziennie spotykamy się z prawem, reguluje ono wszelkie sfery naszego życia, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy oswajać z nim nasze dzieci – mówi Krystyna Babiak, Dziekan OIRP w Poznaniu. – Świadomość prawna i podstawowa wiedza o zawodach prawniczych to bardzo ważny element odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego powinniśmy umacniać wśród dzieci nie tylko przekonanie, że warto znać swoje prawa, ale także, że w przypadku powstania problemu np. radcowie prawni mogą pomóc uniknąć problemów wynikających z nieznajomości prawa – dodaje.

Źródło: LTM Communications

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto