Zakończyły się prace związane z rewaloryzacją szaty roślinnej w pasie rozdziału ulicy Krzywoustego. Na odcinku od ulicy Inflanckiej do ulicy Chartowo posadzono nowe drzewa, krzewy i trawniki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na ul. Krzywoustego posadzono łącznie 260 drzew (platany, grusze ozdobne oraz śliwy „Pissardii”), ponad 1000 krzewów (róże i berberysy ottawskie) oraz założono 5350 metrów kwadratowych trawników.

Wykonane zostało również przyłącze wodociągowe wraz z systemem hydrantów nawadniających. Wzdłuż pasa rozdziału wprowadzono opaskę przyjezdniową z płytek chodnikowych, której zadaniem jest ochrona zieleni przed nadmiarem soli, którą posypują się drogi w okresie zimy.

Rewaloryzacja szaty roślinnej wykonana została przez Zarząd Dróg Miejskich dzięki dofinansowaniu z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!