(© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznański oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat z ostrzeżeniem o kolejnej burzy, która ma przejść w nocy nad Wielkopolską.

Ostatniej nocy w Wielkopolsce szalały burze. Strażacy odnotowali około 300 interwencji zwłaszcza na południu województwa. Dotyczyły głównie powalonych drze i zalanych piwnic.

Jak się okazuje, to nie koniec. Biuro Prognoz Meteorologicznych z poznańskiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dwa kolejne komunikaty ostrzegające o zagrożeniu. Pierwszy z nich zapowiada kolejną burzę.

"Prognozuje się wystąpienia burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad" - czytamy w komunikacie. Zagrożenie ma występować na terenie województwa wielkopolskiego od czwartku, od godz. 20 do piątku, do godz. 6.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oszacowano na 85 proc.

Drugi komunikat to ostrzeżenie hydrologiczne związane z zapowiadanymi burzami i ulewami.

"W ciągu najbliższej doby możliwe jest wystąpienie gwałtownych wzrostów stanów wody, zwłaszcza na małych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych. Lokalnie możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych" - ostrzega IMGW.

Tysiące osób bez prądu, setki powalonych drzew, nie jeżdżą tramwaje

źródło: dzienniklodzki.pl/x-news.pl.Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!