Gorączka zimowych wyprzedaży trwa. Po niższych cenach możemy kupić swetry, puchowe kurtki czy sylwestrowe kreacje. Jednak oferty sklepów roją się od pułapek i przykrych niespodzianek…

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wszechobecne SALE przyciągają ludzi obietnicą tańszych zakupów. Zdarzają się też zabawne sytuacje, związane z angielskim słowem. - Zdarza się, że ludzie przychodzą i pytają czy naprawdę mamy salę do wynajęcia - wspomina jedna z przedawczyń. Na szczęście na większości wystaw pojawia się i polskie słowo - wyprzedaże.

Klienci mogą nabyć rzeczy w cenach obniżonych procentowo - od 20 aż do 70 % upustu. Poza tym powszechnie spotykane są oferty typu „wszystko za 50 zł” czy „wszystko za 79 zł”. Spotkać można również stoiska rodem z lumpeksów - rzucona sterta ubrań na stolik, gdzie klienci szukają jak najtańszych zdobyczy.

Czy naprawdę jest tak tanio?

- Ceny wcale nie są takie niskie. Jeśli ktoś chce kupić dobrą, porządną rzecz nadal musi wydać więcej pieniędzy. Odniosłam wrażenie, że naprawdę niskie ceny mają tylko ubrania słabsze jakościowo. Prawdziwe przeceny widziałam, ale nie w naszym kraju – mówi jedna z klientek poznańskiej galerii handlowej.
Mimo tego, znajduje się wielu chętnych. Zwłaszcza w weekend sklepy oblegane są przez klientów. Chociaż nie możemy porównać tej sytuacji do tego, co działo się przed Świętami, kiedy klienci szukali prezentów dla najbliższych.

Wyżej wspomniane stoiska „wszystko za…” przyciągają i rozczarowują. Wśród ubrań teoretycznie za 50zł, często natykamy się na rzeczy dużo droższe. Także procentowo obniżone rzeczy kryją w sobie pewien trik. Sklepy często umieszczają wyższą cenę przed obniżką, niż była ona w rzeczywistości. Ma to dodać prestiżu i atrakcyjności rzeczy, która z 300zł została przeceniona na 50, chociaż tak naprawdę jej cena początkowa była dużo niższa. Najbardziej przykre są wady ubrań, które sprawiły, że ich wartość spadła. Często odkrywane są dopiero po zakupie, w domu.

Wytrwali i cierpliwi łowcy promocji, znający wszystkie chwyty sklepów, na pewno znajdą coś ciekawego i naprawdę obniżonego. Jednakże trzeba uważać, aby nie wyjść z galerii z górą niepotrzebnych rzeczy….

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!