(© Grzegorz Dembiński)

Nawet tysiąc nowych lokali może znaleźć się wkrótce na liście ofert Biura Zamiany Mieszkań Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu, skierowanej głównie do lokatorów mieszkań komunalnych.

Dłużnicy, którzy mają wyroki eksmisyjne, a wciąż zajmują atrakcyjne mieszkania komunalne, otrzymają propozycję: albo zechcą zamienić lokal na mniejszy, mniej atrakcyjny, albo wszczęta zostanie procedura eksmisyjna. W obu przypadkach dług jednak trzeba będzie spłacać.

Czytaj także: Poznań: Kto ma dług 10 tys. zł dostaje wypowiedzenie

Do tej pory oferta Biura Zamiany Mieszkań ZKZL kierowana była tylko do tych najemców komunalnych, którzy nie mają zaległości czynszowych. Jeśli ktoś miał długi w czynszu - zamienić lokalu nie mógł, chyba że znalazły się tzw. osoby trzecie, które za niego uiściły zaległości wobec miasta.

Teraz ZKZL idzie teraz jeszcze dalej. Będzie wysyłać zaproszenie-informację do osób, wobec których zostały orzeczone wyroki eksmisyjne, o tym, że lokal, który zajmują, trafi do bazy Biura Zamiany Mieszkań. Jeśli ktoś odmówi współpracy, to może spodziewać się eksmisji. Rocznie wypowiadanych jest, z powodu zadłużenia, około 700 umów najmu.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!