(© Infografika Głos Wielkopolski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Wielkopolsce systematycznie spada liczba kradzieży aut. Kradzione pojazdy rozbierane są na części. Najwięcej samochodów ginie w Plewiskach.

Z danych policji wynika, że w 2000 roku w Poznaniu i okolicach skradzionych zostało ponad 5 tys. aut, pięć lat później - już tylko ponad 3 tys., a w ubiegłym roku - poniżej tysiąca.

Zobacz też: Więcej o kradzieżach aut w Poznaniu

W rękach złodziei znalazło się 986 aut. Kradzione były głównie z z Nowego Miasta (251 kradzieży) i Grunwaldu (247). Najczęściej łupem złodziei padały volkswageny (głównie passaty i golfy), renaulty, bmw, peugeoty, seaty i audi (zwłaszcza A6). Samochody głównie kradziono z dużych parkingów, także w pobliżu centrów handlowych. Zazwyczaj popołudniami, rzadziej pod osłoną nocy.

W Wielkopolsce nie ma kradzieży na tzw. "butelkę" czy "stłuczkę". Złodzieje wyłamują zamki, uruchamiają pojazd i odjeżdżają. Zdarza się, że wstawiają trefna auto do komisu, częściej jednak rozbierają je na części.

Więcej na stronach Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!