Trzy lata temu margonińskie morsy „Lodołamacze” uczestniczyli w nadmorskim zlocie w Jarosławcu. Bardzo im się podobało i wówczas Maria Kłosińska, prezes usłyszała od swoich nadmorskich, bardziej ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trzy lata temu margonińskie morsy „Lodołamacze” uczestniczyli w nadmorskim zlocie w Jarosławcu. Bardzo im się podobało i wówczas Maria Kłosińska, prezes usłyszała od swoich nadmorskich, bardziej doświadczonych, kolegów:
– Przecież, wy też możecie u siebie coś takiego zorganizować.
A ponieważ pani Marii nie trzeba dwa razy niczego powtarzać, po powrocie do Margonina zaczęła działać... I odniosła sukces organizacyjny, a w miniony weekend odbył się już III Śródlądowy Zlot Morsów w Margoninie. Uczestniczyło w nim ponad 30 osób, w tym 19 przyjezdnych z Leszna, Swarzędza i Poznania.
Zlot zaczął się w sobotę, ale tego dnia nie kąpano się, a po prostu bawiono przy ognisku. Dopiero w niedzielę udano się na kąpiel i trzeba przyznać, że margonińskie morsy stawili się niemal w komplecie. A jest ich obecnie już piętnastu!
– Przyznaję, że ostatnio jakoś wzrosło zainteresowanie zimnymi kąpielami– mówi Maria Kłosińska.
Ostatnimi nabytkami „Lodołamaczy” są dwie kobiety , chłopiec i dwóch mężczyn.
– Jedna z pań zaczepiła mnie kiedyś na ulicy i zapytała, co trzeba zrobić, aby wstąpić do morsów. Mówiła, że lubi się kąpać w jeziorze i robi to nawet wtedy, gdy jest już całkiem zimno – opowiada pani Maria. – Zaproponowałam jej, aby przyszła na nasze spotkanie. Ona przyszła i przyprowadziła swojego wnuka.
Kolejnym nabytkiem „Lodołamaczy”, był młody mężczyzna – syn koleżanki pani Marii, który często podróżuje na Alaskę, a więc przynajmniej teoretycznie zimno lubi. Świeżo upieczony mors przyprowadził na kąpiel swoją dziewczynę, a ona jeszcze swojego barta i tak grono powiększyło się.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!