Setne wydanie audycji „Etna, czyli wulkan muzyki świata” to najlepsza okazja, by wspólnie bawić się na koncercie Kapeli z Orliczka i Drumstein. Mamy dla Was zaproszenia!

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
„Etna, czyli wulkan muzyki świata" - to audycja, w której od 2007 roku na antenie Radia Afera można usłyszeć etno, folk i world music. Z okazji setnego wydania audycji jej realizatorzy zapraszają na prawdziwie etniczny koncert do klubu Blue Note. Na jubileuszowej imprezie wystąpią Kapela z Orliczka oraz Drumstein.

Kapela z Orliczka to grupa młodych muzyków zainspirowanych polską muzyką ludową. W swoim repertuarze posiadają między innymi nowe interpretacje piosenek ludowych, takich jak „Maryniu, Maryniu”, „Czerwone Jabłuszko”, „To i hola”, „Matulu moja...”.

Atutem zespołu są wspaniale ze sobą współbrzmiące głosy i całkowicie akustyczne instrumentarium. Podczas koncertu muzycy grają  na gitarach akustycznych, gitarze basowej, trąbce, wiolonczeli oraz na wielu ciekawych instrumentach perkusyjnych. Warte zauważenia są także nowoczesne aranżacje utworów.

- Czerpiemy z tradycji to, co najcenniejsze, by przetwarzając to przez naszą wrażliwość zaprezentować naszej publiczności – wyjaśniają członkowie Kapeli z Orliczka. - Nasze koncerty to barwny spektakl niosący ze sobą wiele kulturalnych uniesień.

Drumstein to hybryda „elektryczno-etniczna”. W swojej muzyce łączy brzmienia elektrycznych gitar, afrykańskich bębnów djembe, congas, tradycyjnych australijskich didgeridoo z transowymi, „magicznymi” wokalami. Porusza się we wszystkich obszarach muzyki od smooth hippiestyle groove funk do reggae i rocka nie tracąc przy tym swoich folkowych, europejskich korzeni, tworząc prawdziwą alternatywę muzyczną i socjologiczną.

Koncert rozpocznie się w poniedziałek, 29 czerwca, o godz. 20. Mamy dla Was cztery zaproszenia na tą imprezę. By wygrać jedno z nich, należy w komentarzach pod tym tekstem napisać swoje życzenia dla audycji „Etna, czyli wulkan muzyki świata” z okazji 100. wydania. Macie na to czas do godz. 12 w sobotę, 27 czerwca. Najciekawsze życzenia nagrodzimy zaproszeniami.

MM Moje Miasto Poznań jest patronem medialnym koncertu.Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Mp poszukiwania (gość)

  Pytania. W związku ze zmianami na Profilu Golden Line wypada zapytać Pana Redaktora Marcina Piosika o niektóre fakty z dziennikarskiego życiorysu. Czy był Pan szefem newsroomu Radia Afera oraz jednocześnie dziennikarzem Radia Merkury? Jak to się działo np. że najprawdopodobniej w serwisach Radia Merkury pojawiały się dźwięki zostawiane na jego polecenie “w Poczekalni” Radia Afera?Czy dublował swoje dyżury dziennikarskie i wykorzystywał młodych dziennikarzy Afery? Czy dochodziło do dyskryminacji płacowej w latach 2008-2010 w Redakcji Radia Afera za przyzwoleniem Politechniki Poznańskiej? Dlaczego zaprzeczał swojej działalności w Radiu Merkury (listopad 2009 roku)? Czy były osoby którym kazał wycinać pytania z wywiadów z czołowymi osobistościami w Polsce? Czy przekazywał do emisji na 100,9 FM materiały sporządzone na swoje polecenie służbowe przez osoby zależne - wolontariuszy?

  cdn. (gość)

  Pytania II. Prosimy także Radio Merkury o wytłumaczenie dlaczego może stosować zakazaną konstytucyjnie cenzurę prewencyjną uniemożliwiając niektórym użytkownikom internetu swobodę wypowiedzi? Czy Redakcja zachowuje standardy etyczne przy rekrutacji oraz przestrzega regulaminu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich?

  Pytania III (gość)

  Pytania III. III - Dziennikarz wobec rozmówców i odbiorców 9. Rozmówcy powinni być poinformowani, w jaki sposób zostaną wykorzystane ich wypowiedzi; autoryzacja obowiązuje, jeśli zastrzeże to rozmówca; wypowiedzi dzieci można wykorzystywać tylko za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. 19. Wysoce naganna jest kryptoreklama i zatajanie informacji dla własnych korzyści. 21. Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest również przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć oraz pełnienie funkcji w administracji publicznej i w organizacjach politycznych. 22. Stosunki między kolegami i współpracownikami powinny być partnerskie, niedopuszczalna jest nieuczciwa konkurencja oraz przywłaszczanie cudzych prac, a nawet pomysłów.

  elka

  Kochani! . Rzadziej was słucham ostatnio niż w studenckich latach, bo czasu już tyle nie mam, niestety... Ale wszystko, co słyszę, jest warte posłuchania, a to o niewielu rozgłośniach radiowych, i to nie tylko w Poznaniu, da się powiedzieć.

  Życzę więc wam tylko z okazji Setnej Etny, żeby było tak dalej. Przynajmniej do dwusetnej Etny!