Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Szczęsny Kaczmarek, były prezydent Poznania. Miał 67 lat.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W.S. Kaczmarek był absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 80. był działaczem poznańskiej "Solidarności". Funkcję prezydenta Poznania sprawował w latach 1990-1998.

On też był gorącym zwolennikiem odtworzenia struktur zdelegalizowanego po wojnie Związku Miast Polskich - został pierwszym prezesem związku po jego restytucji.

Po zakończeniu swojej działalności samorządowej Wojciech Szczęsny Kaczmarek został konsulem generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu i pełnił tę fukcję w latach 2000-2003. Został wówczas odznaczony Orderem Legii Honorowej.

Urząd Miasta zdecydował się uruchomić elektroniczną księgę kondolencyjną, do której można wpisywać pożegnania i wspomnienia. Więcej informacji na stronie poznan.pl.

Dodatkowo, prezydent miasta Ryszard Grobelny zwrócił się także do miejskich instytucji kulturalnych, by podczas piątkowych imprez uczcić pamięć zmarłego prezydenta.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!