(© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sławomir Hinc straci swoje stanowisko - takie plotki krążyły po mieście już od jakiegoś czasu. Potwierdzają je doniesienia radia Merkury: prezydent Ryszard Grobelny szuka następcy Hinca.

Kto w takim razie zajmie miejsce wiceprezydenta do spraw kultury, sportu i oświaty? Poznańska rozgłośnia podaje nazwisko byłego posła PO, Dariusza Lipińskiego. Hinca może też zastąpić jeden z członków prezydenckiego klubu PRO - podaje Merkury.

Burza wokół zastępcy prezydenta rozpętała się po zamieszaniu związanym z wyborem dyrektora CK Zamek i projektem likwidacji szkół.

Nowa sieć poznańskich szkół prawie gotowa

Sławomir Hinc pełni funkcję wiceprezydenta od sierpnia 2009 r.

Zobacz także: Wiceprezydent Hinc lepił gwiazdki dla niepełnosprawnych dzieci [ZDJĘCIA]

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Ahmed (gość)

  teraz 3 funkcja to by było trochę za dużo :-)

  Panie Prezydencie Hinc - w sporcie robi Pan dobrą robotę i ludzie to doceniają - w sporcie gdzie są dzieci i młodzież, nie chodzi o EURO i stadion bo to wszystko ponad Pana głową, to jasne.

  A narzekający się zawsze znajdą.
  Uprzedzając głosy - Miasto nie jest o utrzymywania dorosłych żużlowców i innych MUKSów , które w seniorskim sporcie przynoszą Poznaniowi tylko wstyd.

  Jacek (gość)

  Prezydent Grobelny posłuchał opinii publicznej, że ten gość się do niczego nie nadaje, a już szczególnie do zajmowania się kulturą.

  oszukiwani (gość)

  go do innego resortu, ręka rękę myje, jak można pozbawić kogoś przyzwyczajeń i wygód, kandydatem na jego miejsce jest też przecież BYŁY JUŻ poseł PO - za długo bez dochodu???