Znicz Pruszków - Lech Poznań 1:5. Sadajew rozmontował drugoligowca! Lech bliżej półfinału PP

Grzegorz Szkiłądź
Zaur Sadajew strzelił dwa gole i zanotował asystę w meczu ze Zniczem
Zaur Sadajew strzelił dwa gole i zanotował asystę w meczu ze Zniczem Grzegorz Dembiński
Lech Poznań rozbił Znicz Pruszków 5:1 w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Rewanż na Bułgarskiej będzie już tylko formalnością.

Lech Poznań objął prowadzenie w 17. minucie meczu za sprawą rekonwalescenta Karola Linettego. Pomocnik Kolejorza bez przyjęcia uderzył nie do obrony w długi róg bramki Znicza. Błąd w tej sytuacji popełnił obrońca gospodarzy, który za krótko wybił piłkę.

Miejscowi doprowadzili do wyrównania na początku drugiej połowy po katastrofalnych błędach w kryciu obrońców Kolejorza. Najpierw Luis Henriquez pozwolił zgrać piłkę głową Andrzejowi Niewulisowi, a odpuszczony przez defensorów Arkadiusz Jędrych uderzył z półobrotu nie do obrony tuż przy słupku.

W 60. minucie spotkania na boisku pojawił się Zaur Sadajew i to on odmienił oblicze Poznańskiej Lokomotywy. Już jego pierwsza ofensywna akcja zakończyła się drugim golem dla Kolejorza. Czeczen pomknął lewą stroną boiska i wyłożył piłkę jak na tacy Dariuszowi Formelli. Młody zawodnik Lecha technicznym strzałem pokonał Michała Bigajskiego.

Chwilę później w polu karnym Znicza niefortunnie interweniował jeden z obrońców. Piłka odbiła się od Łukasza Trałki i trafiła do Sadajewa, który z bliska dopełnił formalności.

Kolejne dwie minuty i Zaur znów wpisał się na listę strzelców. Formella do Dawida Kownackiego. Kownacki do Sadajewa, a napastnik Kolejorza sprytnym uderzeniem pogrążył drugoligowca.

W 80. min. czerwoną kartkę obejrzał Maciej Górski, który nie potrafił utrzymać nerwy na wodzy i kopnął faulującego go Trałkę. Wreszcie w doliczonym czasie gry Muhamed Keita dobił przeciwnika po efektownej szarży Szymona Pawłowskiego.

Znicz Pruszków - Lech Poznań 1:5 (0:1)