– Tak grać nie można – mówił po meczu z Serbią Marcin Gortat. – W spotkaniu ze Słowenią zespół musi się odmienić. – Jestem wściekły – dodał Szymon Szewczyk. – Na nikogo się nie oglądam, bo jedynym wzorcem jest dla mnie ojciec, a on nigdy nie odpuszczał i nigdy się nie poddawał. I ja też nie!

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Polacy wyszli na wczorajszy mecz zmobilizowani zapewne m. in. właśnie przez dwóch wojowników Gortata i Szewczyka. Już pierwsze minuty pokazały, że drużyna ma inne oblicze niż w spotkaniu z Turcją i Serbią. I to nie tylko dlatego, że trener Muli Katzurin zrobił dwie zmiany w pierwszej, dotąd „żelaznej” piątce. Obok Gortata oraz duetu „małych” Krzysztof Szubargi i Davida Logana zagrali Krzysztof Roszyk i Szewczyk, a Michał Ignerski i Maciej Lampe zaczęli na ławce.
Zasadnicza różnica była w nastawieniu do gry. Polacy od początku rzucili się na rywali. Nie pozwolili sobie narzucić stylu gry Słoweńców.

Pierwszy punkt zdobył Szewczyk. Pierwszy osobisty spudłował, ale drugi trafił. Polacy szybko zdominowali tablice i w pierwszej kwarcie wygrali zbiórki 15–10, a po drugiej było 26–20. Wynik trzymał Szewczyk i w 5. min Polska prowadziła 8:4.

Katzurin tym razem często zmieniał piątkę. Już w 6. min weszli na parkiet Lampe, Łukasz Koszarek i Michał Chyliński, a wkrótce także Ignerski. Nasz zespół prowadził w 10. minucie 17:11. Polacy wychodzili wysoko w obronie i świetnie kryli rozgrywających Słowenii, zwłaszcza lidera zespołu Jakę Lakovicia, który w sobotę „zdemolował” zespół Litwy. Dobra gra naszej drużyny w defensywie zwiastowała szansę na zwycięstwo.

Jednak to właśnie słoweńscy gracze obwodowi zrobili pierwszy wyłom w strategii zespołu Katzurina.
Na początku drugiej kwarty dwa razy za 3 punkty trafił Samo Udrih, a po dwóch osobistych Lakovicia Słoweńcy odzyskali prowadzenie (17:19). Szewczyk odpowiedział trójką (20:19), ale za chwilę rywale przejęli inicjatywę. Dobrą zmianę dał znany z polskich parkietów Goran Jagodnik, który przywitał się z polskimi kolegami dwoma trafieniami za 2 i za 3. Zrobiło się 22:29.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!