Nowy Rok wiąże się ze zmianami, które niestety nie zawsze są przyjemne, bowiem bardzo często objawiają się w postaci podwyżek. Przyjrzyjmy się dziś więc za co będziemy musieli w tym roku więcej zapłacić, a co ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nowy Rok wiąże się ze zmianami, które niestety nie zawsze są przyjemne, bowiem bardzo często objawiają się w postaci podwyżek. Przyjrzyjmy się dziś więc za co będziemy musieli w tym roku więcej zapłacić, a co prawdopodobnie zostanie przy starej cenie.
a) Podatki
Już na końcu ubiegłego roku w Chodzieży i w gminach powiatu chodzieskiego zapadły decyzje dotyczące podwyżek podatków. W roku 2009 jedynie mieszkańcy gminy Sza-mocin nie muszą obawiać się podwyżek, bowiem postanowiono cen nie zmieniać. Reszta mieszkańców musi nastawić się, że za podatek przyjdzie im zapłacić więcej. Kto i ile zapłaci przedstawiamy w ramce.
b) Woda i ścieki
Mieszkańcy niektórych gmin muszą przygotować się na zmiany. W gminie Margonin woda podrożała o 0,20 groszy, a ścieki o 0,40 groszy. Podwyżek w Chodzieży jeszcze nie było, ale możliwe że nastapią w połowie roku. W gminie Szamocin podwyżek za wodę i ścieki narazie się nie przewiduje.
c) Czynsze
Powód do radości mogą mieć mieszkańcy budynków Spółdzielni Mieszkaniowej i Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tomasz Bartkowiak, prezes Spółdzielni, zapewnia że narazie podwyżek czynszu nie będzie – przynajmniej w pierwszym kwartale roku. Prezes TBS, Julian Kamiński informuje natomiast, że zgromadzenie wspólników też nie ma zamiaru narazie zmienić wysokości czynszu za mieszkania, ani za lokale użytkowe.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!