Przy największych węzłach przesiadkowych stworzono nowe lub powiększono istniejące parkingi rowerowe.

Dodatkowych 50 stojaków dla rowerów udostępniono rowerzystom w pobliżu Dworca Junikowo. Kolejne postawiono na Starołęce oraz przy pętlach przy ul. Garbary i Piątkowskiej.


Wszystko o rowerach w Poznaniu znajdziesz TUTAJ


Na Junikowie istnieje zadaszony parking rowerowy.
- Choć można tam pozostawić 48 jednośladów, liczba ta była niewystarczająca. Zdarzało się, że rowerzyści przesiadający się na tramwaj czy autobus pozostawiali rowery w miejscach, które nie są do tego przeznaczone - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Dlatego zdecydowano się na montaż dodatkowych stojaków. Sześć następnych (na 12 rowerów) umieszczono w bezpośredniej okolicy zadaszonego parkingu dla rowerów (od strony Plewisk). Kolejnych 19 stojaków (na 38 rowerów) zamontowano przy ścieżce rowerowej obok części dworca przeznaczonej dla autobusów. Stojaki zostały już udostępnione mieszkańcom.

Jednocześnie nowe stojaki rowerowe ustawiono w miejscach, gdzie dotąd brakowało miejsc do pozostawienia rowerów, czyli przy dworcu autobusowym na Starołęce oraz przy pętlach przy ul. Garbary i Piątkowskiej. W każdym z tych miejsc zamontowano po 5 stojaków, co pozwala na jednoczesne pozostawienie tam po 10 rowerów.

Niewykluczone, że jeśli będzie taka potrzeba, to kolejne zostaną założone w okolicach największych, szczególnie peryferyjnych, węzłów przesiadkowych.Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!