Nawet 500 kart w ciągu godziny może wyprodukować maszyna, która stoi już w siedzibie ZTM na Matejki. Pracownicy są szkoleni z jej obsługi. Trwają testy systemu. W ciągu dwóch, trzech tygodni powinna zostać uruchomiona.

Uruchomienie maszyny ma związek z zakończeniem pierwszego etapu wdrażania PEKA. W najbliższych dniach poznaniacy będą mogli się starać o wydanie nowej karty. Na razie będzie ona pełniła funkcję tylko komkarty.

Ale już w lipcu zyska kolejne funkcje.

Przeczytaj również: ZTM Poznań: Czym się zajmuje i co planuje?

- W drugim etapie będzie można ładować na PEKA bilety okresowe - wyjaśnia Tadeusz Szkudlarz, szef projektu. W tym bilety np. tygodniowe.

Dopiero w trzecim etapie PEKA będzie służyła jako bilet jednorazowy. Pasażer będzie wtedy płacił nie za czas podróży, ale za faktycznie przejechany odcinek.

- Prace nad nową taryfą już trwają - zapewnia Rafał Kupś, szef ZTM.

Olbrzymia serwerownia nowego systemu również znajduje się w siedzibie ZTM na Matejki.

Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na poznan@naszemiasto.pl lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wściekły pasażer (gość)

Na kupienie maszyny macie pieniądze, a na likwidacje starych nie sprawnych ksaowników to nie ma !?

Trywialny (gość)

A co bedzie jak PEKA( funkcja bilet jednorazowy) nie zadziała i nie oznaczy czasu, że rozpoczeliśmy podóż ?
Podejeżewam, że bedzie mandat 200 zł.

Marta (gość)

Dziś dostałam PEKA, za oddaną komkartę dostałam 10 ZŁ zwrotu (R. Rataje).Teraz przeczytałam, że powinno być 16 zł. Poza tym brak informacji na temat jej używania, zawiły regulamin nie ułatwia zrozumienia. Nie poinformowano mnie, że funkcje inne niż okresowy bilet jeszcze nie działają! Nie wiem, czy mam ją aktywować czy nie, aby była ważna jako komkarta:-(