(© Waldemar Wylegalski)

Żużlowcy z Ostrowa wystartują w pierwszej lidze. Na takie wieści ich kibice czekali od dawna.

- Po wielu spotkaniach ze średnimi oraz nieco drobniejszymi sponsorami udało nam się na tyle zabezpieczyć budżet, żeby można było podjąć taką decyzję - powiedział na specjalnej konferencji prasowej, Artur Bieliński, pełniący obowiązki prezesa klubu. - Cały czas jesteśmy też w kontakcie z firmami, które mogłyby zostać sponsorem strategicznym. Nie ukrywam, że te rozmowy także napawają optymizmem. Naszym marzeniem byłoby, aby udało się je zakończyć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu - dodał.

Czytaj także: Żużel: W Ostrowie bez walnego, a w Pile działają kibice

W trakcie konferencji podano również nazwiska dwóch zawodników, którzy zdecydowali się na starty w ekipie beniaminka. Są to, doskonale znany ostrowskim kibicom Mariusz Staszewski, który w dwóch poprzednich sezonach był kapitanem drużyny oraz Denis Gizatullin. Rosjanin w minionym roku zdobywał punkty dla bydgoskiej Polonii, z którą awansował do ekstraligi.

- Zdaniem trenera, Michała Widery, Gizatullin będzie idealne pasował do naszej drużyny. To waleczny i ambitny żużlowiec - stwierdził Bieliński. Kolejnymi zawodnikami, który pasują do koncepcji szkoleniowca są Ilja Czałow i Władimir Borodulin. Młodzi Rosjanie podpisali już wprawdzie kontrakty ze Śląskiem Świętochłowice, ale trafią do Ostrowa na zasadzie wypożyczenia.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!