(© upp.pila.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ekipach wielkopolskich pierwszoligowców, z Ostrowa i Piły nadal wiele znaków zapytania. To niedobrze, bo do zamknięcia okienka transferowego zostało niewiele czasu.

Nieco lepiej wygląda sytuacja Polonii, gdzie sprawę w swoje ręce wzięli ...kibice. Setka fanów czarnego sportu z Piły w niedzielę wynajęła autobusy i z transparentem "Senatorze, kto jeśli nie Pan nam pomoże" wyjechała do Śmiłowa, gdzie swoją siedzibę ma Henryk Stokłosa. Kibice mieli też ze sobą list otwarty.

Zobacz także: Kibice żużla u Stokłosy w Śmiłowie. Sami proszą byłego senatora o pomoc dla Polonii Piła

- Nieporadność naszych działaczy, brak jakichkolwiek pomysłów sprawiły, że klub znalazł się na rozdrożu. Nastał okres wielkiego oczekiwania i niepewności. I liga to wyższy poziom sportowy i marketingowy, a co za tym idzie wyższy budżet klubu. Do końca okresu transferowego pozostały jedynie 2 tygodnie, a my kibice nie wiemy, w jakiej klasie rozgrywkowej i czy w ogóle nasz klub wystartuje. Chcielibyśmy aby klub żużlowy, który gromadzi na stadionie największą ilość kibiców spośród wszystkich klubów w regionie istniał nadal i stał się w pełni profesjonalny. Dlatego mając na uwadze słowa Pana Senatora, o budowie w Pile klubu na wzór Unii Leszno czy Stali Gorzów, szczerze i pełni nadziei zwracamy się o pomoc - napisano w piśmie.

Tymczasem władze klubu zapowiadają, że na dniach rozpoczną kompletowanie zespołu. Z informacji, jakie docierają z Piły wynika, że ma to by drużyna pierwszoligowa. Coś na wzór trzonu zespołu na nowy sezon (Rory Schlein, Tobias Kroner) ma Ostrovia, tyle że tam kibice nie mają ...senatora. W efekcie już po raz drugi odwołano walne zebranie członków klubu i wizja wycofania drużyny z rozgrywek staje się coraz bardziej realna.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!