1/8 finału
Brazylia – Ghana, godz. 17.00 (TVP 2)
Hiszpania – Francja, godz. 21.00 (Polsat)
Snajperzy MŚ
4 bramki – Miroslav Klose (Niemcy)
3 bramki – Fernando Torres (Hiszpania), Lukas Podolski (Niemcy), Hernan Crespo, Maximiliano Rodriguez (obaj Argentyna)
2 bramki – Paulo Wanchope (Kostaryka), Omar Bravo (Meksyk), Tim Cahill (Australia), Tomas Rosicky (Czechy), David Villa (Hiszpania), Carlos Tenorio, Agustin Delgado (obaj Ekwador), Bartosz Bosacki (Polska), Steven Gerrard (Anglia), Aruna Dindane (WKS), Ronaldo (Brazylia), Andrij Szewczenko (Ukraina), Alexander Frei (Szwajcaria), Thierry Henry (Francja), Maniche (Portugalia)
1 bramka – Lahm, Frings, Neuville, (Niemcy), Kaviedes (Ekwador), Crouch, J. Cole, Beckham (Anglia), Ljungberg, Allbaeck, Larsson (Szwecja), Saviola, Cambiasso, Tevez, Messi (Argentyna), Drogba, B. Kone, Kalou (WKS), Robben, Van Persie, Van Nistelrooy (Holandia), Golmohammadi (Iran), Naelson, Marquez (Meksyk), Pauleta, Deco, Cristiano Ronaldo, Simao (Portugalia), Nakamura, Tamada (Japonia), Aloisi, Moore, Kewell (Australia), Koller (Czechy), Gyan, Ali Muntari, Draman,Appiah (Ghana), Pirlo, Iaquinta, Gilardino, Materazzi, Inzaghi, Totti (Włochy), Kader (Togo), Chun-soo, Jung-hwan, Ji–sung (Korea Płd.), Kaka, Adriano, Fred, Juninho, Gilberto (Brazylia), Xabi Alonso, Raul, Juanito (Hiszpania), Jaziri, Jaidi, Mnari (Tunezja), Al–Qahtani, Al–Jaber (Arabia Saudyjska), Vieira (Francja), Barnetta, Senderos (Szwajcaria), Rusol, Rebrow, Kaliniczenko (Ukraina), Cuevas (Paragwaj), Zigic, Ilic (obaj SiC), Dempsey (USA), Srna, N. Kovac (Chorwacja)
3 samobójcze – Carlos Gamarra (Paragwaj – dla Anglii), Cristian Zaccardo (Włochy – dla USA), Brent Sancho (Trynidad i Tobago – dla Paragwaju)
Wyniki, tabele
Grupa A
09.06., Niemcy – Kostaryka 4:2
09.06., Polska – Ekwador 0:2
14.06., Niemcy – Polska 1:0
15.06., Ekwador – Kostaryka 3:0
20.06., Ekwador – Niemcy 0:3
20.06., Kostaryka – Polska 1:2
1. Niemcy 3 9 8–2
2. Ekwador 3 6 5–3
3. Polska 3 3 2–4
4. Kostaryka 3 0 3–9
Grupa B
10.06., Anglia – Paragwaj 1:0
10.06., Trynidad i Tobago – Szwecja 0:0
15.06., Anglia – Trynidad i Tobago 2:0
15.06., Szwecja – Paragwaj 1:0
20.06., Paragwaj – Trynidad i Tobago 2:0
20.06., Szwecja – Anglia 2:2
1. Anglia 3 7 5–2
2. Szwecja 3 5 3–2
3. Paragwaj 3 3 2–2
4. Trynidad i Tobago 3 1 0–4
Grupa C
10.06., Argentyna – WKS 2:1
11.06., SiC – Holandia 0:1
16.06., Argentyna – SiC 6:0
16.06., Holandia – WKS 2:1
21.06., Holandia – Argentyna 0:0
21.06., WKS – SiC 3:2
1. Argentyna 3 7 8–1
2. Holandia 3 7 3–1
3. Wybrzeże Kości Słoniowej 3 3 5–6
4. Serbia i Czarnogóra 3 0 2–10
WKS – Wybrzeże Kości Słoniowej
SiC – Serbia i Czarnogóra
Grupa D
11.06., Meksyk – Iran 3:1
11.06., Angola – Portugalia 0:1
16.06., Meksyk – Angola 0:0
17.06., Portugalia – Iran 2:0
21.06., Portugalia – Meksyk 2:1
21.06., Iran – Angola 1:1
1. Portugalia 3 9 5–1
2. Meksyk 3 4 4–3
3. Angola 3 2 1–2
4. Iran 3 1 2–6
Grupa E
12.06., USA – Czechy 0:3
12.06., Włochy – Ghana 2:0
17.06., Czechy – Ghana 0:2
17.06., Włochy – USA 1:1
22.06., Czechy – Włochy 0:2
22.06., Ghana – USA 2:1
1. Włochy 3 7 5–1
2. Ghana 3 6 4–3
3. Czechy 3 3 3–4
4. USA 3 1 2–6
Grupa F
12.06., Australia – Japonia 3:1
13.06., Brazylia – Chorwacja 1:0
18.06., Japonia – Chorwacja 0:0
18.06., Brazylia – Australia 2:0
22.06., Japonia – Brazylia 1:4
22.06., Chorwacja – Australia 2:2
1. Brazylia 3 9 7–1
2. Australia 3 4 5–5
3. Chorwacja 3 2 2–3
4. Japonia 3 1 2–7
Grupa G
13.06., Korea Płd. – Togo 2:1
13.06., Francja – Szwajcaria 0:0
18.06., Francja – Korea Płd. 1:1
19.06., Togo – Szwajcaria 0:2
23.06., Szwajcaria – Korea Płd. 2:0
23.06., Togo – Francja 0:2
1. Szwajcaria 3 7 4–0
2. Francja 3 5 3–1
3. Korea Płd. 3 4 3–4
4. Togo 3 0 1–6
Grupa H
14.06., Hiszpania – Ukraina 4:0
14.06., Tunezja – Arabia Saudyjska 2:2
19.06., Arabia Saudyjska – Ukraina 0:4
19.06., Hiszpania – Tunezja 3:1
23.06., Ukraina – Tunezja 1:0
23.06., Arabia Saudyjska – Hiszpania 0:1
1. Hiszpania 3 9 8–1
2. Ukraina 3 6 5–4
3. Tunezja 3 1 3–6
4. Arabia Saudyjska 3 1 2–7
1/8 finału
24.06., (1) Niemcy – Szwecja 2:0
24.06., (3) Argentyna – Meksyk 2:1 dogr.
25.06., (2) Anglia – Ekwador 1:0
25.06., (4) Portugalia – Holandia 1:0
26.06., (5) Włochy – Australia 1:0
26.06., (7) Szwajcaria – Ukraina 0:0, k. 0:3
27.06., (6) Brazylia – Ghana (17.00)
27.06., (8) Hiszpania – Francja (21.00)
ćwierćfinały
30.06., (A) Niemcy – Argentyna (17.00)
30.06., (B) Włochy – Ukraina (21.00)
01.07., (D) Anglia – Portugalia (17.00)
01.07., (C) zwycięzca (6) – zwycięzca (8) (21.00)
półfinały
04.07., zwycięzca (A) – zwycięzca (B) (21.00)
05.07., zwycięzca (C) – zwycięzca (D) (21.00)
mecz o trzecie miejsce
08.07., przegrani w półfinałach (21.00)
finał
09.07., zwycięzcy w półfinałach (20.00)
Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?