Barcelona, Liverpool, Juventus, OM - Jak słynne kluby grały na Bułgarskiej z Lechem Poznań [ZDJĘCIA]

SZKI
19 września 1984 roku na Bułgarskiej pojawił się mistrz Anglii - Liverpool. W starciu pierwszej rundy Pucharu Europy Kolejorz przegrał 0:1 po golu Johna Warka.

Lechici w pierwszej połowie wyglądali na bardzo wystraszonych i zdeprymowanych wizytą sławnego przeciwnika. W przerwie trener Wojciech Łazarek wstrząsnął podopiecznymi i na drugą odsłonę z szatni wyszła już zupełnie inna drużyna. Adamiec i Kofnyt trafiali w poprzeczkę, a Grobbelaar miał sporo roboty. Ku rozpaczy 30. tysięcy widzów po jednej groźnej akcji goście objęli prowadzenie. W rewanżu liverpoolczycy nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy, wygrywając na Anfield aż 4:0.

W poniedziałek pojawiła się informacja, że Lech Poznań latem miał zmierzyć się towarzysko ze słynną Barceloną. Mecz nie dojdzie jednak do skutku. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie europejskie firmy grały już wcześniej na Bułgarskiej. A gwiazd światowej piłki w stolicy Wielkopolski nie brakowało!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani