Wybierz region

Wybierz miasto

  Podróż w głąb komórki z Laboratorium Wyobraźni

  Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo -Technologicznego
  Poznań, ul. Rubież/46, +48 73 598 16 66

  10:00 Sobota, 25 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Czy wiesz czym jest DNA i gdzie się znajduje? Jakie pełni funkcje? Czym naprawdę jest komórka? Odpowiadamy w Laboratorium Wyobraźni - w miejscu, w którym poprzez zabawę zdobędziesz sporą dawkę wiedzy. Daj się zaprosić w niezwykłą naukową podróż w głąb komórek, które budują Twoje ciało i poczuj się jak prawdziwy naukowiec!
  Nowe zajęcia pt, "Podróż w głąb komórki" w Laboratorium Wyobraźni PPNT, podczas których uczestnicy odkryją ciekawostki związane z genetyką! Aby zobrazować zagadnienia związane z DNA, najpierw zbudujemy model komórki. Samodzielne wykonanie modelu pomoże dzieciom i dorosłym zrozumieć, czym jest komórka, jakie procesy w niej zachodzą i czym różnią się komórki budujące rośliny, od tych budujących ciało człowieka. Ponadto, podczas zajęć uczestnicy poznają podstawową terminologię z zakresu genetyki - między innymi dowiedzą się, czym jest kariotyp, chromosom oraz gen. Po tych zajęciach wszyscy już będą wiedzieli, dlaczego można mieć oczy po mamie, a nos po tacie! Gdzie rozpoczyna się podróż w głąb komórki?
  Aby wziąć udział w warsztatach, niezbędny jest wcześniejszy zakup biletu na stronie bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl Zajęcia odbywają się w przyjaznej i kolorowej przestrzeni, w której każdy gość może poczuć się, jak prawdziwy naukowiec, pracujący w prawdziwym laboratorium.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Wielkopolskie FOTOmobilnie

  Wielkopolskie FOTOmobilnie

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.