Wybierz region

Wybierz miasto

  Sara Baras

  ulica Poznańska przy MTP
  Poznań, ul. /

  20:00 Niedziela, 25 stycznia

  Sara Baras "Voces" Balet Flamenco

  Po światowej premierze w Teatrze Pól Elizejskich w grudniu 2014 roku polska publiczność jako jedna z pierwszych będzie miała możliwosc obejrzenia najnowszego spektaklu Sary Baras "Voces" (Glosy).

  Ta najnowsza produkcja baletu Sary Baras to próba odtworzenia poczucia wolności serc przepełnionych muzyką flamenco, które tańczą według własnego rytmu dyktowanego jedynie przez chęć wyrażenia uczuć, gdzie taniec jest jedynym medium komunikacji.

  Każda ze scen daje protagonizm innym elementom, zmysłom i uczuciom: od rytmu, harmonii, ciszy, słów, zakochania i rozczarowania, po tragedię, kolor, pęd, ryzyko, siłę, energię, poszukiwanie i odnajdywanie.
  Spektakl "Voces" pozostaje wierny temu czym jest kwintesencja flamenco: potrzebie wyrażenia siebie za pomocą tańca, śpiewając ciałem, marząc stopami, wyznaczając rytm za pomocą bicia serca…
  Sary Baras przedstawiać nie trzeba, bo to obecnie najznakomitsza hiszpańska tancerka.
  The Guardian napisał kiedyś o niej: " Kobieta, która potrafi zatańczyć nie jak flamenco sztorm, ale jak huragan".

  Karierę rozpoczęła dwadzieścia lat temu, w rodzinnym Kadysz, a pierwsze lekcje pobierała u swojej matki Conchy Baras. Potem uczyła się od Ciro, Manolete, Dani Gonzalez i innych wilekich mistrzów tańca flamenco.
  W latach 1988- 1998 wystąpiła m.in. w spektaklach Antonio Canales (Cygan, Torrero) Eduardo Serrano (Korzenie Flamenco) Paco Peńa (Flamenco Fire).
  W 1998 roku tworzy swoją własną grupę Balet Flamenco Sary Baras, który ma na swoim koncie takie produkcje jak "Sensacje", "Kadysz- Wyspa" "Sny" "Joanna - Szalona" "Smaki" i wiele innych.

  Sara Baras jest laureatką niezliczonej ilości prestiżowych nagród, m.in. nagrody MAX dla najlepszej Kobiecej Interpretacji Tańca, czy Złotego Mikrofonu przyznanego przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Radia i TV.
  Sara to również aktorka, wystąpiła w filmach Carlosa Saury (Flamenco, Flamenco, "Iberia") i odegrała główną rolę w "Flamenco Woman" (Mike Figgis) . W 1999 roku występowała w Casa Pilatos w Sewilli na potrzeby filmu "Mission Impossible 2" z Tomem Cruisem w roli głównej. W TVE prowadziła program "Coś więcej, niż Flamenco" ("Algo mas que Flamenco"). Jako modelka pracowała dla Amayi Arzugi, Francisa Montesinosa i była twarzą m.in. w reklamach Freixenet.

  Polska publicznośc będzie miała okazję zobaczenia najnowszego spektaklu Sary od 19go stycznia do 1 lutego w salach w Warszwie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. .

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Czy nie narobisz sobie wstydu na zagranicznych wakacjach?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.