Wybierz region

Wybierz miasto

  Transmisja na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera

  Sala Wielka CK Zamek
  Poznań, ul. Święty Marcin/80/82, +48 61 646 52 76

  Sobota, 17 stycznia

  • 40zł

  Znamy już plan transmisji na żywo (sezon 2014-2015) ze słynnej nowojorskiej The Metropolitan Opera, które prezentować będziemy w Nowym Kinie Pałacowym od października!

  Wszystkie opery oglądac będzie można w ramach wielokrotnie nagradzanego cyklu „The Met: Live in HD” (w jakości HD & Dolby Digital Surround). Widzów czeka 10 transmisji, ale zobaczą aż 12 oper. Niektóre z nich po raz pierwszy pojawią się na scenie Met. W 9. sezonie pokazów na żywo transmitowane przedstawienia obejrzą widzowie 65 krajów w ponad 2.000 sal kinowych, teatralnych i filharmonicznych. Dziś, dzięki tym transmisjom, widownia The Metropolitan Opera jest milionowa i stanowi największą widownię teatralną na świecie.

  Po raz kolejny Polska będzie miała silną reprezentację w Met. Tenor liryczny Piotr Beczała, którego publiczność całego świata podziwiała ostatnio w „Rusałce” Dvoraka, wystąpi u boku Rosjanki Anny Netrebko w „Jolancie” Czajkowskiego – spektaklu wyreżyserowanym przez Mariusza Trelińskiego, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego-Opery Narodowej (scenografię przygotował stale współpracujący z Trelińskim Boris Kudlicka). Przedstawienie to – wraz z „Zamkiem Sinobrodego” Bartóka – jest pierwszą w historii koprodukcją warszawskiej i nowojorskiej sceny. Operami zadyryguje Valery Gergiev, szef Teatru Maryjskiego w Petersburgu.

  Znów pojawi się w orkiestronie i na dużym ekranie James Levine, dyrektor muzyczny Met. Zadyryguje monumentalnymi „Śpiewakami norymberskimi” Wagnera i komediowym „Weselem Figara” Mozarta (z Ildarem Abdrazakovem w roli sprytnego Figara).

  Jak zwykle w każdym przedstawieniu wystąpią gwiazdy, jednak nie obędzie się bez interesujących niespodzianek obsadowych. Anna Netrebko zaśpiewa Lady Makbet w operze Verdiego, Renee Fleming będzie Hanną Glawari w „Wesołej wdówce” Lehara, a Marcelo Alvarez podejmie się trudu wykonania podczas jednego wieczoru dwóch arcytrudnych ról: wystąpi jako Turiddu w „Rycerskości wieśniaczej” Mascagniego i Canio w „Pajacach” Leoncavalla.

  Większość transmitowanych przedstawień będzie nowościami, ale pojawią się też te tytuły, z „Carmen” Bizeta na czele, które w poprzednich sezonach cieszyły się szczególnym powodzeniem wśród międzynarodowej publiczności. W spektaklach wystąpią jednak inni artyści.

  Opery wykonywane są w języku oryginału.

  Przedstawienia grane są z napisami w językach polskim i angielskim.

  Transmisje odbywają się w soboty.

  Dyrekcja The Metropolitan Opera uprzejmie informuje, że obsady, realizatorzy oraz czasy trwania przedstawień mogą ulec zmianie.

  Podczas transmisji i retransmisji obowiązuje całkowity zakaz nagrywania obrazu i dźwięku.

  Program:

  WESOŁA WDOWKA (THE MERRY WIDOW) - FRANZ LEHAR

  nowa produkcja!

  dyrygent: Andrew Davis

  reżyseria: Susan Stroman

  scenografia: Julian Crouch

  kostiumy: William Ivey Long

  światło: Paule Constable

  choreografia: Susan Stroman

  występują: Renee Fleming (Hanna), Kelli O'Hara (Valencienne), Nathan Gunn (Danilo), Alek Shrader (Camille de Rosillon), Thomas Allen (Baron Zeta)

  (planowany czas trwania przedstawienia: 3:00)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.