Wybierz region

Wybierz miasto

  VI Festiwal Kultury Walijskiej – Eisteddfod UAM 2019

  Collegium Martineum
  Poznań, ul. Kościuszki 78/78

  16:45 - 19:00 Piątek, 17 maja

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy mieszkańcow Wielkopolski do udziału w VI Festiwalu Kultury Walijskiej Eisteddfod UAM. Organizujemy konkursy literackie, tłumaczeniowe i muzyczny - każdy znajdzie coś dla siebie.

  Tegoroczny motyw przewodni "pamięć i tradycja" wskazuje na celtyckie korzenie dzisiejszych Walijczykow. Dlatego też tym roku festiwal ma bardziej „panceltycki” charakter.

  MUZYKA

  Młodzież szkolną i nie tylko zapraszamy do udziału w konkursie piosenki walijskiej i irlandzkiej CELtoMUZYKOWANIE, ktory odbędzie się podczas Eisteddfodu 17 maja. Oprocz uczestnikow konkursu zaprezentują się rownież studenci i absolwenci studiow celtyckich na WA oraz gość – Michał Poręba, polski muzyk mieszkający w Swansea, ktory poprowadzi rownież warsztaty muzyczne.
  Więcej na: https://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod/konkurspiosenkiceltyckiej

  Dzień wcześniej, 16 maja zapraszamy na organizowany przez Dom Bretanii muzyczny pojedynek pomiędzy bretońskim raperem, slamerem i pieśniarzem Krismennem a mistrzem świata w beatboxie Alemem (Klub Blue Note).

  Info: https://www.facebook.com/events/663832600715227/

  KONKURSY LITERACKIE

  Jak zawsze szczytowym punktem Eisteddfodu będzie ogłoszenie zwycięzcow konkursow literackich. Temat wiersza konkursowego w boju o Tron Eisteddfodu to "pamięć". Warto rownież wziąć udział w medalowym konkursie prozatorskim na opowiadanie zainspirowane cytatem z wiersza Dylana Thomasa. Temu ostatniemu poecie poświęcony będzie także wieczor filmowy 14 maja, podczas ktorego obejrzymy ekranizację "Under Milk Wood" (2015, reż. Kevin Allen).

  Więcej na https://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod/konkurs-literacki

  KONKURSY TŁUMACZENIOWE

  Zgodnie z naszą tradycją w konkursie tłumaczeniowym pojawiają się polskie wątki - tekstem konkursowym jest opowiadanie walijskiej pisarki Dorothy Edwards, w ktorym ważną rolę gra muzyka Chopina. Natomiast dla celtologow w konkursie tłumaczeniowym z językow celtyckich proponujemy wiersze poety Diarmuida Johnsonaw języku walijskim i irlandzkim, ktore poeta stworzył podczas pobytu w Polsce.

  Więcej na https://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod/tlumaczenia

  Weź udział w Eisteddfodzie i obudź w sobie barda!

  Festiwal organizowany przez Pracownię Studiow Celtyckich, WA UAM i Towarzystwo Polsko-Walijskie.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Ze względu na ciszę wyborczą komentarze zostały wyłączone. Zapraszamy po zakończeniu ciszy wyborczej.

  [QUIZ] Czy nadajesz się do życia w małym miasteczku?