Wybierz region

Wybierz miasto

  Wykład "Przestrzenne konteksty Poznania i Powszechnej Wystawy Krajowej"

  Dział Promocji BR

  Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza Oddział Biblioteki Raczyńskich
  Poznań, ul. Stary Rynek/84, +48 61 852 89 71

  13:00 - 14:00 Sobota, 15 czerwca

  • Wstęp wolny

  Wykład "Przestrzenne konteksty Poznania i Powszechnej Wystawy Krajowej"

  Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu zaprasza na wykład "Przestrzenne konteksty Poznania i Powszechnej Wystawy Krajowej", ktory wygłosi dr hab. Hanna Grzeszczuk-Brendel.

  Hanna Grzeszczuk-Brendel - historyk sztuki, pracownik Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, zajmuje się zagadnieniami architektury i miasta w XIX i XX wieku, jest autorką kilkunastu publikacji i artykułow o tematyce budownictwa mieszkaniowego Poznania, np. "Mieszkanie w mieście. Poznań w kontekście europejskich reform mieszkaniowo-urbanistycznych".


  Jednym z najważniejszych punktow prezydentury Cyryla Ratajskiego była Powszechna Wystawa Krajowa i przygotowanie miasta do tego wydarzenia. Wystawa, ktora odbyła się 90 lat temu, wywarła znaczny wpływ na miasto i na kierunki jego rozwoju, znacznie przeobrażając centrum oraz kilka dzielnic. Nie mogłaby się jednak ona odbyć bez tradycji targowych i wystawowych Poznania oraz bez infrastruktury pozostałej po wcześniejszych wystawach m.in. słynnej Wystawie Wschodnioniemieckiej.


  Wykład jest częścią programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie "Prezydent wart Poznania - Cyryl Ratajski (1875-1942)", trwającej do 30 września 2019 r.


  15 czerwca (sobota), godz. 13.00

  Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza

  Stary Rynek 84

  wykład jest częścią bezpłatnego zwiedzania muzeum w ramach biletu "wstęp wolny"

  obowiązują zapisy pod nr tel: 61 852 89 71 lub mailowo: rezerwacja.muzeumhs@bracz.edu.pl

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Strach się bać! Czy jesteś za pan brat z polskimi demonami? QUIZ