Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Wielka 19"

  Galeria :SKALA
  Poznań, ul. Święty Marcin/49a, +48 61 832 12 39

  19:00 Piątek, 20 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Artyści: Mirosław Bałka, Stefan Ficner, Costas Fotopoulos, Leszek Knaflewski, Grzegorz Klaman, Piotr C. Kowalski, Mariusz Kruk, Piotr Kurka, Danuta Mączak, Tassos Pavlopoulos, Zbigniew Taszycki, Nikos Tranos, Ewa Twarowska, Stan Wiezniak.

  Kuratorka: Justyna Kowalska

  Wielka 19 to jedna z najciekawszych polskich galerii autorskich lat 80. XX wieku. Wówczas artystyczny underground Poznania spotykał się przy ulicy Wielkiej 19. Mieszcząca się tam galeria przedstawiała nowe zjawiska artystyczne, a w najgorętszym okresie prowadzący galerię – Joanna Ficner i Stefan Ficner – co tydzień otwierali nową wystawę, nie bojąc się artystycznych eksperymentów i cenzury. Był to moment euforii i entuzjazmu, gdy kształtowało się młode środowisko twórców związanych z poznańską szkołą artystyczną (...). W Wielkiej 19 pojawiały się ekspresjonizm, surrealizm, odniesienia do natury, metafizyka i jeśli szukać dla nich wspólnego mianownika, to był nim romantyzm.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Wielkopolskie FOTOmobilnie

  Wielkopolskie FOTOmobilnie

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.