Wybierz region

Wybierz miasto

  Zima w Zamku. GRA O KSIĄŻKI

  Centrum Kultury Zamek
  Poznań, ul. Święty Marcin/80/82, +48 61 646 52 76

  17:00 - 18:30 Piątek, 10 lutego

  • 10zł

  Zima w mieście nie musi być nudna! Zamiast spać do południa, a potem spędzać długie godziny w wirtualnym świecie, przyjdź do Zamku.

  GRA O KSIĄŻKI ‒ literackie podchody połączone z odkrywaniem fascynujących i tajemniczych przestrzeni zamku
  / zbiórka: Tuba
  prowadzenie: Natalia Adamczyk, Aleksandra Grygiel
  Gra jest adresowana do dzieci w wieku 7-10 lat. Jej celem jest poszukiwanie „Księgi ukrytej” w tajemniczym miejscu. Trasa gry podzielona jest na stacje; przy każdej z nich dzieci znajdują książkę, a w niej list z fragmentem tekstu – to opis zadania, które należy wykonać, aby dalej uczestniczyć w grze lub podpowiedź dokąd iść dalej. Gra uczy dzieci spostrzegawczości i współpracy (część zadań grupa wykonuje wspólnie); a poprzez staranny dobór książek, których fragmenty czytamy na poszczególnych stacjach, także: empatii („Czarna księga kolorów” autorstwa Meneny Cottin, która w części jest zapisana alfabetem Braille’a) czy radzenia sobie z lękiem („Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel). Gra wyzwala również kreatywność („Sznurkowa historia” R. Jędrzejewskiej-Wróbel) i ducha zabawy („Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren), a także pokazuje siłę marzeń („Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Wielkopolskie FOTOmobilnie

  Wielkopolskie FOTOmobilnie

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.