MPK zapowiada, że w sobotę na linię 20 wyjedzie tramwaj GT6 (tzw. krótki helmut). Pierwsze GT6 pojawiły się w Niemczech w 1956 roku. W Polsce debiutowały w 1990 roku w Łodzi. Do Poznania w latach 1996-2000 trafiło z Düsseldorfu pięć tramwajów GT6, zbudowanych w latach 1957-1965 i zmodernizowanych w latach 70. Od 1997 roku MPK odebrało też 14 tramwajów wersji GT6 (Düwag M) z Frankfurtu nad Menem. Ostatnie z nich zakończyły liniową służbę w Poznaniu 24 grudnia 2013 roku.
Również w sobotę 9 września nastąpi zmiana na linii autobusowej 102 - obsługiwana przez autobus DAF, będzie przedłużona aż do Toru Poznań, w związku z organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski 50. Poznańskim Międzynarodowym Rajdem Pojazdów Zabytkowych oraz piknikiem.
Przebieg trasy linii 102 w dniu 9 września br.:
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Nowina – Polska – Dąbrowskiego – Wichrowa – Przeźmierowo Rzemieślnicza – Przeźmierowo Rynkowa – Przeźmierowo Wyścigowa – TOR POZNAŃ
TOR POZNAŃ – Przeźmierowo Wyścigowa – Przeźmierowo Rynkowa – Przeźmierowo Rzemieślnicza – Wichrowa – Dąbrowskiego – Lotnicza – 3. Pułku Lotniczego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
- Przystanek początkowo-końcowy Tor Poznań znajdować się będzie się na parkingu przy ul. Wyścigowej - informuje MPK Poznań. - W kierunku Toru Poznań autobusy nie będą wjeżdżać bezpośrednio pod Muzeum Broni Pancernej – będą zatrzymywać się na przystanku „Tatrzańska”, zlokalizowanym na ul. Dąbrowskiego przy ul. Tatrzańskiej. Pomiędzy przystankiem „Tatrzańska” a Torem Poznań (w kierunku przeciwnym między Torem Poznań a Muzeum Broni Pancernej) autobus nie będzie się zatrzymywał na przystankach. Rozkład jazdy ulegnie korekcie.
Staruszki pojadą w niedzielę
Za to w niedzielę na trasie linii 0 zobaczymy skład „wojennych wagonów tramwajowych” KSW+KSW.
- Na poznańskie torowiska wyjedzie wagon silnikowy Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer - informuje MPK Poznań. - Wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu. Odbudowany wagon z 1898 roku będzie kursował na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer – takie wagony pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku.
Rozkład jazdy linii H wygląda następująco: odjazdy z przystanku Gajowa/Stare Zoo: godz. 11.45, 12.45, 13.45, 15.05, 16.05;
odjazdy z placu Wielkopolskiego: godz. 12.10, 13.10, 14.10, 15.30, 16.30.
Natomiast na turystycznej linii 100 w sobotę i niedzielę mają kursować Ikarusy 280 i 260.
Zobacz też: Przebudowa Świętego Marcina w Poznaniu zakończy się jeszcze w tym roku. Finisz prac jest już bliski
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?