MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Krotoszyńscy policjanci ostrzegają przed oglądaniem serialu ,,SQUID GAME” i apelują do rodziców o rozwagę

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
Policja na terenie RP bierze udział w akcji informacyjnej dotyczącej i przestrzegającej przed treściami płynącymi z serialu SQUID GAME. Jest on dostępny za pomocą platformy Netflix. Do akcji włączyli się też policjanci z Krotoszyna.

Chodzi o jego zgubny wpływ na kształtowanie się osobowości przedstawicieli młodego pokolenia. Fabuła serialu jest prosta. Opowiada o 456 bardzo różnych osobach, które otrzymują zaproszenie do udziału w tajemniczej grze. Łączy je jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów. Toczy się na tajnym, zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć.

Właśnie ta wymowa i pokazywanie przemocy, staje u progu działań policji. Serial jest bardzo popularny, co zwiększa skalę potencjalnych niebezpiecznych zachowań. Pomimo, że jest przeznaczony dla widzów 16+, z dnia na dzień coraz chętniej oglądają go i dyskutują o nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W serialu dzieci mogą zobaczyć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych.

-Apelujemy do rodziców i nauczycieli o rozmowę z dziećmi, zainteresowanie się, co dzieci oglądają w Internecie i czym się inspirują-

informują policjanci.

Zachęcają rodziców oraz prawnych opiekunów, by z dziećmi, które oglądają lub już widziały serial, odbyć poważną, szczerą rozmowę. W niej należy poruszyć tematy dotyczące emocji i odbioru zaprezentowanych tam treści. Rolą rodziców jest uświadomienie młodym, że negatywne, przemocowe zachowania aktorów nie pokazują realnych sytuacji i nie można ich pod żadnym pozorem naśladować. Należy też wesprzeć pociechy, u których kontakt z serialem wywołał niezrozumienie i niepokój. -

Ważne, by zadbać o przyjazną atmosferę takiej rozmowy, nie oceniać, nie mieć do dziecka pretensji i żalu. Nie kupujmy też dzieciom gadżetów związanych z serialem, reagujmy na niebezpieczne zachowania nawiązujące do fabuły-

tłumacza.

Funkcjonariusze pokazują drogę, gdzie mogą się zgłosić rodzice, gdy będzie potrzebna specjalistyczna pomoc. Dzwoniąc pod numer 800 100 100 - telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci, czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 12 – 15, zawsze znajdą specjalistów, którzy doradzą jak postępować z dziećmi.
Z kolei najmłodsi, którzy potrzebują porozmawiać o tym, co dla nich ważne i trudne mogą zadzwonić do 116111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Telefon jest czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Drodzy dorośli, bądźmy uważni!

Na problem zwróciła też uwagę Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - fałszywe strony lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto