Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mysłowice odmieniają krajobraz! Tereny pokopalniane zyskują nowe życie dzięki innowacyjnemu projektowi. Sprawdź, ambitny projekt miasta

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Projekt zagospodarowania terenów pokopalnianych w Mysłowicach
Projekt zagospodarowania terenów pokopalnianych w Mysłowicach Urząd Miasta Mysłowice
Od kilku lat władze Mysłowic pracują nad projektem związanym z terenem pokopalnianym. 1 marca prezydent Dariusz Wójtowicz poinformował na swoich mediów społecznościowych o pracach projektowych, które są prowadzone w tej sprawie.

Zobacz zdjęcia - kliknij tutaj
Wielki napis KWK Mysłowice był jedną z wizytówek miasta. Dziś jak po całym obiekcie pozostały jedynie zdjęcia. Miasto planuje jednak to zmienić.

Plan miasta na zagospodarowanie terenów pokopalnianych

Od kilku lat władze Mysłowic pracują nad projektem związanym z terenem pokopalnianym. W 2021 roku miasto przejęło tereny po kopalni KWK Mysłowice. 1 marca prezydent Dariusz Wójtowicz poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych o pracach projektowych, które są prowadzone w tej sprawie.

Oto jeden z ważniejszych projektów, nad którymi od kilku lat pracują nasi urzędnicy. Realny w realizacji, ale do tego potrzebni są mądrzy i oddani samorządowcy — komentował Dariusz Wójtowicz, prezydent miasta Mysłowice.

Pracownia 2H+ Architekci zaprezentowała wizualizację pokopalnianych terenów. Powstanie wyjątkowa przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna, która jak zapowiada prezydent stanie się wizytówką nie tylko miasta, ale całego Śląska.

Zobacz zdjęcia projektu

Mysłowice dostały 49 mln zł na kompleksowy remont ul. Sosnowieckiej razem z mostem nad potokiem Bolina oraz ul. Boliny i Świerczyny. To klucz do skomunikowania terenów po kopalni Mysłowice. Ma tutaj powstać jedna z największych stref inwestycyjnych w województwie śląskim. Dodatkowo obszar ma być wzbogacony o przestrzeń rekreacyjno-edukacyjno-kulturalno-historyczną.

Co zostało z KWK Mysłowice?

Stary zniszczony budynek sortowni z napisem KWK Mysłowice zniknął pod koniec listopada 2021 roku. Prace rozbiórki budynku na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń prowadziła firma Ulman z Mikołowa. Niektóre części konstrukcji zostały przekazane miastu z uwagi na ochronę konserwatorską.

Miasto otrzymało takie obiekty jak: budynki kompresorowni rozdzielni głównej, elektrowni, maszyny wyciągowej szybu Łokietek, wieża szybu Łokietek, magazyny maszyny wyciągowej szybu Jagiełło, kompleks bhp i budynek rehabilitacji.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto