Przed nimi przyszłość

JAC
Wielka radość hokeistek Białorusi po wygranej w meczu finałowym ME z Ukrainą 3:0. Fot. W. Wylegalski
Polskie hokeistki na trawie pokonały Francję 5:3 i zajęły piąte miejsce w rozgrywanych w Poznaniu, halowych młodzieżowych (do lat 21) mistrzostwach Europy.

Polskie hokeistki na trawie pokonały Francję 5:3 i zajęły piąte miejsce w rozgrywanych
w Poznaniu, halowych młodzieżowych (do lat 21) mistrzostwach Europy.

Mistrzem Europy została Białoruś, która w finale pokonała Ukrainę 3:0. Brązowy medal zdobyła Litwa, która pokonała Szwajcarię 8:5. Najskuteczniejszą zawodniczką mistrzostw okazała się Austriaczka Carolin Koerper - 13 bramek.
Polki utrzymały się w gronie najlepszych europejskich drużyn i mają już zapewniony start w następnych ME. Piąte miejsce to największy sukces w historii polskiego żeńskiego hokeja na trawie. Siódme miejsce zajęła Austria, wygrywając z Czechami 3:2, która jako jedyna drużyna spadła do niższej grupy ME, grupy B.
Mecz o piąte miejsce był drugim w tych mistrzostwach pojedynkiem Polek z Francuzkami. Pierwszą potyczkę ,,biało-czerwone’’ przegrały 2:3, tracąc ostatnią bramkę po krótkim rogu w ostatniej minucie. Niedzielne spotkanie toczyło się już pod dyktando podopiecznych trenera Jerzego Wybieralskiego, które rozpoczęły w składzie: Rymarz, Piechocka, Mrozińska, Woźniak, Wiśniewska, Rybacha. W pierwszej połowie Polki grały uważnie w obronie (rywalkom nie udało się zdobyć żadnej bramki) i składniej rozgrywały akcje. Na cztery krótkie rogi w pierwszych 20 minutach, dwa wykorzystały po strzałach kapitana zespołu Agnieszki Piechockiej. W drugiej połowie, polskie zawodniczki umiejętnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie zwyciężyły 5:3 (4:0).
Trener Wybieralski był zadowolony z postawy swoich podopiecznych: ,,Naszym celem było zajęcie miejsca, które dawało nam start w przyszłych ME. Plan wykonaliśmy. Mamy bardzo młodą drużynę, średnia wieku to 18 i pół roku. Oprócz dwóch hokeistek - Anny Woźniak i Agnieszki Piechockiej - pozostałe zawodniczki mogą grać w kolejnych mistrzostwach. Chciałbym wyróżnić bramkarkę, 18-letnią Magdalenę Rymarz z LKS Nysa. Broniła znakomicie, m.in. w meczach z Białorusią i Ukrainą’’.