Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Roosevelta 22: "To miejsce ma szansę zostać ikoną Poznania" [WIZUALIZACJE]

ZSN
Tak będzie wyglądał Bałtyk Tower w Poznaniu
Tak będzie wyglądał Bałtyk Tower w Poznaniu
- To miejsce ma szansę zostać ikoną Poznania - przyznaje Tomasz Kayser, zastępca prezydenta Poznania. Roosevelta 22 to adres biurowca Bałtyk, którego budowa właśnie się rozpoczęła, i przestrzeni, która powstanie między nim a Concordią Design. Zobaczcie wizualizacje.

Roosevelta 22: "To miejsce ma szansę zostać ikoną Poznania"

W połowie listopada rozpoczęła się budowa (wzbudzającego ogromne emocje) nowego biurowca w Poznaniu, czyli Bałtyku, który stanie przy rondzie Kaponiera. Jak zapowiadają inwestorzy, nie będzie to jednak tylko kolejny wysoki budynek w stolicy Wielkopolski.

Koncepcja nazwana Roosevelta 22 obejmuje istniejącą już Concordię Design, Bałtyk nie tylko z przestrzenią biurową, ale też restauracyjną, tarasem widokowym z panoramą Poznania, One Room Hotel oraz podwórko - plac pomiędzy nimi, który będzie pełnił funkcje społeczne, animujące różne środowiska.

- Każdy przechodzień znajdzie powód, żeby się tutaj zatrzymać, przestrzeń będzie ogólnodostępna - zapowiada Ewa Voelkel.

ZOBACZ TEŻ: Panorama Poznania z ostatniego piętra biurowca Bałtyk [WIDEO]

Podwórko ma łączyć aktywne życie biznesowe i towarzyskie z ambitnym planem wydarzeń, plenerowych koncertów, spektakli, wystaw, projekcji filmowych.

Za całość koncepcji architektonicznej odpowiada znana na całym świecie holenderska pracownia MVRDV pod kierunkiem Natalie de Vries, a w kooperacji z polskim biurem NO Natkaniec Olechnicki Architekci.

Bałtyk inspirowany jest poznańskim modernizmem, zwłaszcza uznawanym za ikonę tego stylu - Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama. Po trwających kilka lat pracach koncepcyjnych i projektowych budynek ostatecznie będzie miał 16 kondygnacji układających się w nieregularną, górującą nad centrum miasta bryłę, która z każdego punktu wygląda inaczej.

Budowa Bałtyku ma się zakończyć w lutym 2017 roku. W środę na placu budowy zakopano kapsułę czasu, w której znalazł się krótki film "Poznań (w) centrum dziś i za 50 lat" przygotowany przez Monikę Gościniak i Natalię Liput - studentki School of Form.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto