Trzeba było liczyć sety

TOM
Mecz Dantera z Bankiem Pocztowym był ozdobą turnieju.
Owygranej Banku Pocztowego w poznańskim turnieju siatkarek zadecydował lepszy stosunek setów. Tyle samo punktów co bydgoszczanki zdobył Danter Poznań oraz Gwardia Wrocław.

Poznanianki turniej rozpoczęły od bardzo pewnej wygranej w spotkaniu z beniaminkiem niemieckiej ekstraklasy UC 68 Berlin. Jeszcze tego samego dnia Danter rozegrał drugi mecz, tym razem z Gwardią Wrocław, która wyraźnie zmobilizowała się na ten pojedynek. Rywalki od pierwszego seta śmiało ruszyły do ataku i przez długi czas miały kilkupunktową przewagę. Im bliżej było jednak końca pierwszej odsłony, tym coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić poznanianki. One też po ataku Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej wygrały seta.

W drugiej partii wrocławianki były już wyraźnie lepsze i na nic się zdały częste przerwy, w trakcie których Czesław Tobolski próbował zmobilizować swoje podopieczne do lepszej gry. Rady szkoleniowca przyniosły efekt dopiero w trzecim secie, który poznanianki wygrały głównie dzięki skutecznej zagrywce. Po czwartej partii był już jednak ponownie remis, a to głównie za sprawą bardzo dobrze grającej Katarzyny Mroczkowskiej. Ona też była jedną z bohaterek tie breaka, która zakończył się zwycięstwem Gwardii.

Losy turnieju rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim spotkaniu, w którym zmierzyły się zespoły Dantera i Banku Pocztowego. Ten pojedynek był zresztą ozdobą imprezy. Obie drużyny stworzyły bowiem bardzo dobre widowisko, w którym nie brakowało długich i efektownych wymian. O wygranej w pierwszej partii poznanianek, po raz kolejny zadecydowała dobra zagrywka. W drugim secie bydgoszczanki często ,,łapały’’ nasze siatkarki na blok i był już remis w meczu. W dwóch kolejnych odsłonach górą był ponownie Danter, choć gra przez cały czas była bardzo wyrównana.

- Nie ukrywam, że zespół jest już nieco zmęczony, głównie dlatego, że praktycznie cały czas gramy jedną szóstką. Z każdego meczu wyciągamy wnioski, aby do rozgrywek ligowych przystąpić w jak najlepszej formie - mówił po ostatnim meczu trener Tobolski.

Wyniki:

Danter Poznań - UC 68 Berlin 3:0 (25:12, 25:19, 25:17); Bank Pocztowy Centrostal - Gwardia Wrocław 3:0; Danter - Gwardia 2:3 (25:23, 17:25, 25:9, 20:25, 13:25); Bank Pocztowy - Berlin 3:0; Gwardia - Berlin 3:1; Danter - Bank Pocztowy 3:1 (25:19, 15:25, 25:19, 28:26)

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia