Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wronki. Wroniecka Orkiestra Dęta świętowała jubileusz 70-lecia!

Julia Adamczak
Julia Adamczak
Wroniecka Orkiestra Dęta w tym roku świętuje 70-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w sobotę 8 października. Wydarzeniu towarzyszyło wiele wspomnień, ciepłych słów i wzruszeń!

70-lecie Wronieckiej Orkiestry Dętej

W drugą sobotę października duża sala Wronieckiego Ośrodka Kultury zapełniła się gośćmi – osobami pełnymi uznania wobec zacnego jubileuszu Wronieckiej Orkiestry Dętej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. : Senator Jan Filip Libicki, Zastępca Burmistrz Miasta i Gminy Wronki Robert Dorna, Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Rzyski, Radny Bartosz Sobański, a także byli i obecni członkowie orkiestry, sympatycy zespołu.

Jubileusz, oprócz popisów instrumentalnych orkiestry, uświetnił swoim występem zespół Mażoretek Miraż - założony i trenowany przez Gabrielę Kabacińską, który od 2004 roku występuje wraz z Wroniecką Orkiestrą Dętą. Oba zespoły uczestniczą w wielu ważnych wydarzeniach, odbywających się w mieście i regionie dodając im niepowtarzalnego, podniosłego charakteru.

- Jubileusz jest szczególna okazją aby podziękować wszystkim byłym i obecnym członkom za działalność na rzecz Wronieckiej Orkiestry Dętej. Dziękuję państwu za zaangażowanie i stałą obecność w życiu kulturalnym naszej gminy. Chcę życzyć wam wielu dalszych sukcesów artystycznych, wytrwałości w działaniu oraz satysfakcji z realizowanej pasji - mówił Michał Poniewski

Historia Wronieckiej Orkiestry Dętej

W trakcie wydarzenia Prezes Orkiestry Jerzy Śmiłowski przybliżył bogatą historię zespołu, powstałego w marcu 1952 roku z inicjatywy dyrektora Wronkowskich Zakładów Wyrobów Metalowych (obecnie Amica) Henryka Andrzejewskiego. Muzycy początkowo koncertowali jako orkiestra zakładowa, później działali w strukturach Domu Kultury, następnie - przez ćwierć wieku - byli orkiestrą strażacką przy OSP Wronki. W 2007 roku natomiast zespół został włączony w struktury Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Pod batutą Jacka Cieślińskiego, orkiestra z powodzeniem koncertuje nie tylko na Ziemi Wronieckiej. Obecnie liczy ona 37 muzyków -w większości są to młodzi instrumentaliści.

Goście pospieszyli z serdecznymi życzeniami i gratulacjami. Kropkę nad i w obchodach jubileuszowych postawił zaś słodki poczęstunek.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wronki.naszemiasto.pl Nasze Miasto