Polecamy

Lekarz © Jeshoots.com/ Unsplash.com
[3/18]

Lekarz

Przez wybuch pandemii lekarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Zgodnie z art. 47 ust. 1-2 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi pracownicy podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne, osoby, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, a także inni, wybrani pracownicy, mogą być kierowani do pracy przy zwalczaniu epidemii.

Pracodawca może m.in. zmienić system lub rozkład czasu pracy lekarza, polecić mu pracę w godzinach nadliczbowych, zobowiązać go to pozostania w gotowości do wykonywania pracy poza godzinami pracy lub skierować go na odpoczynek w wyznaczonym przez siebie miejscu. Medycy są szczególnie narażeni na zarażenie koronawirusem i muszą liczyć się z koniecznością odbycia kwarantanny domowej lub pójścia na zwolnienie lekarskie.


Rekrutacja w dobie koronawirusa może budzić mieszane uczucia, zwłaszcza że wiele firm wstrzymało procesy rekrutacyjne. Warto jednak wiedzieć, że wzrosło zapotrzebowanie na niektórych pracowników. Przedstawiamy listę 15 zawodów, w których najłatwiej jest o pracę autorstwa ekspertów BCC.

Najnowsze wiadomości

reklama