Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

150 egzotycznych zwierząt w Poznaniu. Teraz można je nie tylko oglądać, ale też się nimi zaopiekować

Alicja Durka
Alicja Durka
Zoo Team przekonuje, że wolontariat to doskonały trening odpowiedzialności i samodzielności, który pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną.
Zoo Team przekonuje, że wolontariat to doskonały trening odpowiedzialności i samodzielności, który pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną. ZOO TEAM
W poznańskim Zoo Team mieszka 150 egzotycznych zwierząt, w tym węże, jaszczurki i małe ssaki. Na wystawach w galerii Malta można zobaczyć, jak wygląda jeż afrykański, dowiedzieć się, gdzie zwykle ukrywa się i czym żywi największy pająk świata – ptasznik oraz jak lubi bawić się zwinny pędzlogon. Teraz jest też okazja, by w ramach wolontariatu poznać wszystkie tajniki opieki nad niezwykłymi zwierzętami, których na co dzień nie spotka się w Polsce, bo w naturalnym środowisku występują zazwyczaj w krajach oddalonych o tysiące kilometrów.

Zoo Team przekonuje, że wolontariat to doskonały trening odpowiedzialności i samodzielności, który pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną. Zgłosić może się każdy, kto ukończył 15 lat, ma trochę wolnego czasu, cierpliwość i interesuje się życiem zwierząt.

Opieka zawsze odbywa się pod okiem profesjonalistów, którzy zapewnią wsparcie merytoryczne i i podzielą się praktycznymi wskazówkami. Wolontariusze będą więc mogli poszerzyć swoją świadomość na temat potrzeb zwierząt oraz obserwować ich codzienność.

- Kontakt ze zwierzętami daje ogrom satysfakcji, spełnienia, a do tego poczucie bliskości. Opieka nad pupilem zwykle przywodzi na myśl kota, psa czy chomika, bo dziecięca chęć posiadania innych, bardziej nietypowych stworzeń najczęściej spotyka się z odmową rodziców. Teraz dajemy młodzieży możliwość przekonania się, jak piękne i fascynujące potrafią być te egzotyczne stworzenia, jak zachowują się na co dzień, jakie mają wymagania

- mówi Andrzej Piróg z ZOO TEAM.

Jak zostać wolontariuszem?

Zoo Team mieści się w galerii Malta. Aby stać się częścią jego zespołu, trzeba mieć ukończone 15 lat. Nie trzeba wykazać się doświadczeniem, bo chętni zostaną przeszkoleni na miejscu. Opieka nad egzotycznymi podopiecznymi zawsze odbywa się pod okiem profesjonalistów, którzy zapewnią pełne wsparcie merytoryczne i podzielą się fachowymi wskazówkami. Dla ochotników przewidziano także dodatkowe szkolenia dotyczące hodowli poszczególnych gatunków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 150 egzotycznych zwierząt w Poznaniu. Teraz można je nie tylko oglądać, ale też się nimi zaopiekować - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto